Представники республіканської партії США наполягли на поправках до законопроєкту про витрати на оборону (NDAA), які передбачали санкції проти “Північного потоку-2”. Унаслідок цього Сенат США заблокував оборонний бюджет.
Про це повідомили в “Радіо Свобода”.
Деякі конгресмени переконані, що трубопровід у Балтійському морі для транспортування російського природного газу до Німеччини завдасть шкоди енергетичній політиці Європи й позбавить щорічних транзитних зборів Україну, в обхід якої експортуватимуть газ.
Напередодні процедурного голосування лідер сенатської меншості, республіканець Мітч МакКоннелл (Кентуккі) пообіцяв виступити проти того, щоб просувати документ, не врахувавши поправки, зокрема щодо “Північного потоку-2”. Його підтримали республіканці Джим Ріш (штат Айдахо) і Тед Круз (штат Техас).
Запуск “Північного потоку-2”: чому це сталось і що очікує Україну
Попри підтримку санкцій серед представників двох партій, в адміністрації Джо Байдена виступають проти них, щоб не відштовхнути європейських союзників.
За словами лідера сенатської більшості Чака Шумера, голосування (45:51) було “незрозумілим та обурливим”. Він звинуватив республіканців у тому, що вони виступають проти американських військових і безпеки громадян.
У законопроєкті про оборону NDAA передбачено розмаїті стратегії й витрати, зокрема: скільки закуплять кораблів США, скільки платитимуть військовим, способи боротьби з геополітичними загрозами тощо. Цього року на витрати Пентагону заплановано близько 770 мільярдів доларів. На думку деяких демократів, охорона здоров’я, освіта й боротьба зі зміною клімату мають фінансуватися краще, тож не погодилися з оборонним бюджетом.
До кінця року лідери Палати представників і Сенату планують відправити компромісний законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис.
Нагадаємо, Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення за скаргою компанії-оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Зазначається, що компанія-оператор має бути незалежною від “Газпрому”.
Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
Щодо питання російського газогону очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.
До слова, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Сенаті США заблокували оборонний бюджет через вимогу санкцій проти “Північного потоку-2” appeared first on Прямий.
Схожі новини
Міський голова Рені отримав дев’ять років в’язниці за хабар
Ворог атакував на семи напрямках, за добу на фронті 68 зіткнень – Генштаб
Глибока дилема Заходу: що означає наявність Єрмака та Навальної у рейтингу ТОП-100 журналу Time