Лікарі щітку залишили собі до колекції.
Вже втретє за цей рік лікарям столичного “Охматдиту” доводиться робити складні операції, аби витягти з дитячих шлунків через стравохід зубні щітки. Ковтають їх зазвичай діти з розладами харчової поведінки, ненавмисно, але на шкоду собі.
Для того, щоб витягти предмет зі шлунку знадобилася складна ендоскопічна операція. 17-річну дівчинку рятувала команда із шести медиків. Витягали годину і це було, розповідає Ірина Коломоєць, дуже нелегко – щітка постійно «тікала» від лікарів – її підчеплювали спеціальною петлею.
Зубні щітки, які заковтують, знадобляться як знаряддя для блювання. «Спочатку допомагали два пальці, потім, коли два пальці вже не допомагають, діти починають брати сторонні предмети, щоб надавити на корінь язика», – додає лікарка.
Вона пояснює, що цей етап розладу харчової поведінки, коли дитина потребує психіатричної допомоги. Але батькам важливо виявити ці порушення раніше. Хоча б 15 хвилин на день цікавитися життям своєї дитини та її самооцінкою.
Вага дитини не є показником – пацієнтки «Охматдиту» з щітками в шлунках не мали надмірної ваги. «Питання не про тіло, питання про те, чи мене люблять. Все не починається зі щітки, починається з пригніченого настрою. Починається з труднощів зі сном, змінюється поведінка», – додає нейропсихологиня Юлія Халевич.
Поради психолога прості – вчасно звернутися до психотерапевта та, як би це банально не звучало, дати дітям змогу відчувати любов.
Схожі новини
Вбивство поліцейського на Вінниччині: у ЗСУ підтвердили, що підозрювані є військовими
У Києві відновиться оплата паркування
Через “Дія” можна безкоштовно отримати преміум-підписку симулятора тактичної медицини LifesaverSIM