Кабінет Міністрів вніс до переліку лікарських засобів та медичних виробів, які за кошти держбюджету для України закуповують спеціалізовані організації, препарати “Молнупіравір” та “PF-07321332/ritonavir” для лікування COVID-19.
У пояснювальній записці до документа зазначається, що з огляду на високі очікування стосовно результатів клінічних випробувань вказаних препаратів спеціалізована організація Crown Agents провела перемовини з компаніями-виробниками та домовилася про бронювання для України 300 тис. курсів лікарського засобу “Молнупіравір” та 300 тис. курсів “PF-07321332/ritonavir”.
Відомо, що на початку жовтня компанії Merck та Ridgeback Biotherapeutics повідомили, що досліджуваний препарат “Молнупіравір” знизив ризик госпіталізації або смерті приблизно на 50% у порівнянні з плацебо у досліджуваних із легкою або середньою тяжкістю COVID-19 за результатами проміжного аналізу даних клінічного випробування.
На початку листопада компанія Pfizer оголосила, що за результатами клінічного випробування лікарський засіб “PF-07321332/ritonavir” знижує ризик госпіталізації або смерті на 86% у порівнянні з плацебо у не госпіталізованих дорослих з високим ризиком захворіти на COVID-19.
Водночас як зазначається в пояснювальній записці, у випадку негативних результатів клінічних випробувань та/або відсутності реєстрації препарату в США чи Європейському Союзі закупівля цих лікарських засобів проводитися не буде.
Нові ліки Pfizer суттєво знижують ризик госпіталізації від COVID-19 – дослідження
Окрім того, також передбачається внесення до переліку лікарських засобів, що закуповують спеціалізовані організації, нових пропозицій до розділу “ендопротези”, вакцини для профілактики туберкульозу, пневмококової інфекції, кашлюку, дифтерії та правця, кору, паротиту та краснухи, гемофільної інфекції типу b та інші.
До слова, професор Норіджської медичної школи Університету Східної Англії Пол Хантер стверджує, що в майбутньому COVID-19 матиме симптоми звичайної застуди.
Раніше директор Oxford Vaccine Group, професор Ендрю Поллард назвав міфічним колективний імунітет до COVID-19. За його словами, причиною цьому є нові штами коронавірусу, зокрема “Дельта”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні планують закупити препарати від COVID-19: перелік appeared first on Прямий.
Схожі новини
Подорожчання помідорів в Україні різко пішло на спад
День боротьби з сексуальним насильством над дітьми та Міжнародний день воротаря: свята та пам’ятні дати 14 квітня
Заява Маляр про демобілізацію. Це виглядає як насмішка, а чути про те, що “ви ж знали, що це безстроково” – огидно