Народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко порівняв результати президентства колишнього очільника України Петра Порошенка з результатами чинного голови держави Володимира Зеленського. За Порошенка Україна стала сильнішою в оборонній, економічній і зовнішньополітичній сферах, однак за Зеленського — країна лише втратила в цих аспектах.
Про це йшлося в ефірі “Прямого”.
“Треба готуватися. Будемо сильними — не буде агресії. Будемо слабкими — буде агресія. Це зрозуміло. Але коли звучить, “а ваша влада”, “а та влада”, “а ця влада” — я пропоную всім нам спокійно, без нервів зробити маленьку ментальну вправу. Подумати. Взяти 2,5 року президента Порошенка — це в нас кінець 2016 року. І 2,5 року президента Зеленського. З моменту, коли Порошенко став президентом, до половини терміну, і Зеленського”, — зазначив Гончаренко.
Збройні сили України стали сильнішими з середини 2014 року до кінця 2016-го? Мені здається, кожній людині очевидно, що вони стали набагато сильнішими. Може, вони могли бути ще сильнішими. Це величезний вклад українського народу, волонтерів і всіх інших. Але Збройні сили стали набагато сильнішими.
Олексій Гончаренко
За його словами, за Порошенка Україна змогла вийти з економічної кризи, у якій її залишив президент-утікач Віктор Янукович.
“Економіка. 2014 рік — катастрофа. Після Януковича сто тисяч гривень на казначейському рахунку. І ми вийшли на тренд зростання. Ми дійсно мали 15 кварталів зростання економічного. Збройні сили сильніші, економіка сильніша”, — додав депутат.
Зовнішньополітично. Санкції проти Росії з’явилися? З’явилися. Їх хтось скасовував? Не скасовував. Значить, санкції зовнішньополітичні стали сильнішими.
Олексій Гончаренко
Крім того, за президентства Порошенка Україна змогла відвоювати величезну територію Донбасу.
І все це за 2,5. Треба було зробити більше? Погоджуюсь. І дійсно маємо свою оцінку від виборців, і є результат. Але я хочу порівняти, що зробилося за 2,5 року Зеленського. Збройні сили України стали сильнішими з середини 2019 року? Ні. Економічна ситуація стала кращою? Ні, ми маємо падіння ВВП, промислового виробництва і так далі. Причому почалося це до коронавірусу. Зовнішньополітично ми стали сильнішими? Та де там. Є взагалі, де там санкції зникли, як та сама Парламентська асамблея Ради Європи. Ніде не посилились, ніде абсолютно. Ми відвоювали хоч один квадратний кілометр української території? Ні.
Олексій Гончаренко
Гончаренко переконаний, що неможливо порівнювати абсолютну відсутність результатів Зеленського з посутніми результатами Порошенка.
“Тоді я питаю: що ми порівнюємо? Ми просто порівнюємо повну відсутність жодних результатів і результати, може, не такі великі, як комусь хотілося, хоча насправді, як на мене, дуже великі. І тому я просто хотів поставити цей момент. Мені здається, це важливо”, — підсумував депутат.
Нагадаємо, підтримка президента Володимира Зеленського та партії “Слуга народу” продовжує падати. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” протягом 4-9 листопада 2021 року.
Крім того, президент Володимир Зеленський вперше після президентських виборів 2019 року очолив антирейтинг українських політиків.
Як відомо, підтримка “Слуги народу” знижується, а “Європейська Солідарність” підтвердила лідерство на опозиційному фланзі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Дипломатія, армія та економіка: нардеп порівняв перші 2,5 роки президентства Порошенка і Зеленського appeared first on Прямий.
Схожі новини
Подорожчання помідорів в Україні різко пішло на спад
День боротьби з сексуальним насильством над дітьми та Міжнародний день воротаря: свята та пам’ятні дати 14 квітня
Заява Маляр про демобілізацію. Це виглядає як насмішка, а чути про те, що “ви ж знали, що це безстроково” – огидно