У неділю, 21 листопада 2021 року, українці відзначають державне свято — День Гідності та Свободи, яке присвячене до річниці початку Помаранчевої революції та Революції Гідності, які в різні роки істотно вплинули на хід політичних подій в Україні.
Слід зауважити, що його встановлено на пошану учасників двох загальнонародних демократичних революцій: Помаранчевої (почалася 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності або Євромайдану (перша акція пройшла розпочалася 21 листопада 2013 року).
Так, 22 листопада 2004 року в Києві почалися мирні акції протесту на знак незгоди з результатами другого туру виборів президента України. Того дня тисячі громадян України вийшли на безстрокову акцію протесту, центром якої став Майдан Незалежності. Тут під помаранчевими прапорами було розбите наметове містечко. Акція протесту тривала близько двох місяців. В окремі дні кількість протестувальників сягала півмільйона осіб.
Революція Гідності знищила план Путіна по захопленню України – Парубій
Події 2004 року звершилися третім туром виборів президента, в результаті повторного голосування переміг Ющенко з відривом у 8 %. У зв’язку з чим з 2005 по 2010 рік 22 листопада відзначався в Україні як День свободи, але наступний глава держави Віктор Янукович скасував це свято, коли став президентом.
На відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів – 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. До того ж навесні 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Вже за дев’ять років восени та взимку 2013-2014-го влада застосувала проти українських патріотів спецпідрозділи МВС та вогнепальну зброю.
Як відомо, саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Спочатку мітинги Євромайдану були мирними. Однак все змінилося в ніч з 29 по 30 листопада, коли влада застосувала силу для розгону наметового містечка опозиції. Від рук беркутівців постраждали близько 80 осіб. Потім 16 січня Верховна Рада України прийняла ряд “Законів про диктатуру”. В результаті цих подій протести набули антипрезидентського та антиурядового характеру.
Революція гідності є одним з ключових моментів українського державотворення: Рада прийняла постанову
Протягом трьох місяців Революції Гідності українці вимагали повернути курс на євроінтеграцію і припинити застосування грубої сили до мітингувальників.
За результатами Євромайдану 22 лютого Рада прийняла постанову, в якій заявила, що Янукович “неконституційним чином самоусунувся від здійснення конституційних повноважень” і не виконує свої обов’язки, а також призначила дострокові президентські вибори на 25 травня 2014 року. У ніч на 23 лютого президент втік з України.
Наступним президентом України став Петро Порошенко, який з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, від 13 листопада 2014 року запровадив День Гідності та Свободи.
Це також знак належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 року — лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави і її європейського вибору.
Нагадаємо, що лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий Президент Петро Порошенко привітав українців з Днем Гідності та Свободи та заявив, що українська патріотична спільнота достатньо сильна для того, щоб захистити свободу, демократію і європейський вибір.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна відзначає День Гідності та Свободи appeared first on Прямий.
Схожі новини
Подорожчання помідорів в Україні різко пішло на спад
День боротьби з сексуальним насильством над дітьми та Міжнародний день воротаря: свята та пам’ятні дати 14 квітня
Заява Маляр про демобілізацію. Це виглядає як насмішка, а чути про те, що “ви ж знали, що це безстроково” – огидно