Розвиток місцевого самоврядування, розширення його повноважень та децентралізація влади не мають альтернативи. – Якщо ми хочемо бачити Україну прогресивною та зі зрілою демократією.
Члени Асоціації міст України боронитимуть ці принципи, захищатимуть права та інтереси місцевих громад, розраховуючи на розуміння і підтримку Європейського комітету регіонів.
Про це Віталій Кличко заявив під час онлайн-засідання робочої групи Європейського комітету регіонів.
«Незважаючи на спротив російській агресії, Україна продовжує втілювати необхідні зміни в державі. – Складно, не так швидко, як хотілося б…Наша мета не змінилась – побудувати сучасну, ефективну державу на базі демократії. Я, та мої колеги з Асоціації міст України впевнені, що важливим чинником демократичного розвитку суспільства є розвиток місцевого самоврядування. Оскільки саме воно створює фундамент, на якому тримаються всі демократичні інституції, – сказав Кличко. – Ми з ентузіазмом і надією підтримали процес децентралізації в Україні. На жаль, сьогодні ми бачимо спроби згорнути цей процес. Обмежити місцеве самоврядування та інші демократичні надбання. – Знову створити так звану жорстку вертикаль президентської влади (що колись намагався зробити і Янукович). Тільки завдяки нашій активній позиції вдалося відхилити проект змін до Конституції України, запропонований провладною командою в 2019 році. Але, після так званого «доопрацювання» він повернувся до нас з тими ж недоліками», – зауважив Кличко.
Він зазначив, що в запропонованих змінах до Конституції передбачається право парламенту та Президента позбавляти місцеве самоврядування повноважень і передавати їх особам, призначених президентом. Префекти отримають повноваження зупиняти виконання рішень органів місцевого самоврядування. А Президент – зможе зупиняти діяльність місцевих рад та голів, обраних мешканцями місцевих громад.
«Наша Конституція потребує інших змін – тих, які б сприяли розвитку місцевого самоврядування. Необхідно чітко визначити сфери відповідальності органів самоврядування на базовому, субрегіональному та регіональному рівнях. Бо відсутність відповідної норми Конституції надає можливість центральним органам звичайним законом позбавляти повноважень суб’єктів самоврядування. Не так давно це відбулося з органами субрегіонального рівня, які в результаті позбавлені повноважень та необхідних ресурсів. Таким чином, ми бачимо, що, на жаль, центральну владу турбують не проблеми ефективного самоврядування, а концентрація власних повноважень. Та ж логіка централізації влади закладена і в проекті нового закону про особливості публічної влади в місті Києві (законопроект №2143-3д “Про місто Київ – столицю України”). Законопроекті, що суперечить Конституції України і, фактично, позбавляє киян права обирати владу в своєму місті», – наголосив Кличко.
Так, більшість резонансних та розкритикованих в Україні та за її межами положень із попереднього законопроекту депутати парламенту вилучили, але створили іншу проблему – вирішили втрутитися в конституційне право Київської міської ради самостійно управляти міськими районами. – Повноваження створювати райони узурпує уряд. – розповів Кличко
«Київська міська рада також не визначатиме повноваження районних рад – на відміну від всіх інших великих міст України. Для Києва роблять виключення, яке суперечить Конституції. Але відповідає планам провладної команди встановити свій контроль над містом та його ресурсами, – сказав Кличко. – Підсумовуючи, хочу підкреслити: розвиток місцевого самоврядування, розширення його повноважень та децентралізація влади не мають альтернативи! – Якщо ми будуємо і хочемо бачити Україну державою ефективної та зрілої демократії. Члени Асоціації міст України відстоюватимуть ці принципи, захищатимуть права та інтереси місцевих громад, розраховуючи, зокрема, на розуміння і підтримку Європейського комітету регіонів», – наголосив Віталій Кличко.
Схожі новини
Будуємо захист, укріплюємо кожен напрямок, але пріоритет — фронт
Зеленський прокоментував нічну атаку РФ та закликав партнерів надати Україні ППО
У нас є план для нового контрнаступу – Зеленський