Після приходу до влади Володимира Зеленського Україна почала купувати фактично вугілля з окупованих територій Донбасу через схеми у Білорусі.
Про це в інтерв’ю Дмитру Гордону заявив бізнесмен Віталій Кропачов, який багато років працює на енергетичному ринку.
Він також зауважив, що з 2016 по 2019 рік влада України повністю припинила імпорт сумнівного вугілля і обходилася вугіллям власного видобутку.
“З 16 по 19 рік, коли була закрита зона АТО, вхід туди-назад товарів, коли повністю припинили сполучення, генерація України в частині державної, зокрема, закривалася лише виробництвом вугілля місцевого виробництва. З 19 року пішли “білоруські схеми”, – говорить Кропачов.
Він пояснив, що “білоруська схема” – це коли вугілля з окупованої території завозять через Росію у Білорусь, і там за документами продають його Україні як “білоруське”. Кропачов також наголосив, що видобуток вугілля – це головне джерело фінансування терористичних організацій ЛДНР.
“Тобто ви кажете, що сьогодні держава Україна купує вугілля з окупованих територій, тим самим утримує окуповані території, дає їм гроші, на які купується, можливо, і зброя, з якої вбивають українців?”, – уточнив Дмитро Гордон.
“Принаймні це робиться з 19 року. Ну, немає білоруського вугілля, його не існує. Все вугілля – на тій території”, – наголошує Кропачов.
Віталій Кропачов також наголосив, що купівля “білоруського” вугілля з ОРДЛО почалася після того, як у 2019 році контроль над “Центренерго” отримав олігарх Коломойський.
“Зелена” енергокриза: чи повернеться Україна до залежності від російського газу й вугілля
“Вся енергетика з 19 року перейшла під контроль Ігоря Валерійовича Коломойського. Її державна частина – “Центренерго”, вугільні підприємства. Тобто безпосередньо “зрозумілий йому менеджмент», як він заявляв”, – говорить Кропачов.
Нагадаємо, 11 серпня Кабінет Міністрів України знизив тариф на електроенергію для домогосподарств, що споживають менш як 250 кВт-год.
Як відомо, у Києві зростуть тарифи на гарячу воду й опалення. Вартість послуг зросте з 1 жовтня. Заступник голови КМДА пояснив, що підприємства теплопостачання не мають обігових коштів.
До слова, Зеленський не виконав передвиборчих обіцянок щодо зниження тарифів. Як порівняти з червнем 2020 року, деякі комунальні тарифи в Україні подорожчали втричі.
Раніше українців попередили про значне підвищення тарифів на комуналку. До зростання тарифів призвели, в першу чергу, скасування ПСО, спецзобов’язань “Нафтогазу” щодо постачання газу для ТКЕ, і формування нових цін на газ для теплокомуненерго.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Після приходу до влади Зеленського Україна почала купувати вугілля з ЛДНР через Білорусь, фактично фінансуючи терористів – інтерв’ю Віталія Кропачова appeared first on Прямий.
Схожі новини
Уряд затвердив додаткові 70 тисяч гривень військовим за кожні 30 днів на “нулі”
Уряд виділив додаткові кошті на будівництво фортифікаційних споруд
Відбувся вашингтонський раунд міжнародної конференції “Дієва ветеранська політика в Україні: міжнародний досвід”, організованої українськими громадськими активістами