Верховна Рада України 16 листопада ухвалила у другому читанні урядовий проєкт Закону “Про медіацію”. Він передбачає можливість добровільного позасудового врегулювання конфлікту за допомогою спеціального посередника (медіатора).
“Процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах, які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним або обвинуваченим”, – йдеться у повідомленні на сайті парламенту України.
Закон визначає правові засади та порядок проведення медіації, принципи медіації, статус медіатора, а також вимоги до його підготовки.
Зазначається, що медіатором може стати будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базовий курс підготовки в Україні або за кордоном. Навчання у сфері медіації забезпечуватимуть заклади освіти, а також спеціальні організації, зокрема об’єднання медіаторів.
Судова реформа: “Велика сімка” вкотре закликала Раду суддів назвати кандидатів до Етичної ради
У заяві уточнюється, що медіація проводиться тільки за взаємною згодою двох сторін та за умови незалежності та неупередженості медіатора.
Раніше посли країн “Великої сімки” закликали народних депутатів ухвалити законопроєкт про реформування Служби безпеки України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Верховна Рада ухвалила закон про медіацію: що це означає appeared first on Прямий.
Схожі новини
Великої ефективної хвилі мобілізації не буде: як новий закон лише додав проблем з призовом
Армія РФ за добу обстріляла 13 громад Сумщини, пролунали 218 вибухів, є поранений
“Амбіції – забезпечити мільйон безпілотників”: Латвія передала Україні першу партію БПЛА у рамках “коаліції дронів”