fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Лікарі онлайн: Черкащина серед лідерів із упровадження телемедицини в Україні

Фото - МОЗ

Обласний центр телемедицини оновили на Черкащині. Тепер він повноцінно функціонує з використанням спеціальної телемедичної платформи. Про повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Область стала однією з перших в Україні, девпроваджують принципово нову медичну технологію. Як пповідомив голова Черкаської  ОДА Олександр Скічко, телемедицина для пересічного жителя області – це коли не треба їхати до обласного центру на консультацію вузькопрофільного лікаря.

– Раніше було так: бабусі з віддаленого села, приміром, потрібна консультація кардіолога, – розповів очільник Черкащини. – Щоб її отримати, треба було йти на автобус, їхати до райцентру, звідти – до обласного центру. Потім іти в обласну лікарню, питати, чи приймає кардіолог. Як ні, то завтра все по колу. Тепер же бабусі треба піти до свого сімейного лікаря в місцеву амбулаторію. Він має спеціальну телемедичну валізу з потрібним обладнанням, онлайн контактує з кардіологом із обласного центру, робитьнеобхідне обстеження й відразу передає результати для консультації. За потреби можна навіть організовувати телеконсиліум лікарів.

За словами Олександра Скічка, завдяки впровадженню телемедицини вдається вирішити відразу кілька питань.

– По-перше, в області, як і по всій країні, є дефіцит лікарів, а так ми надаємо можливість пацієнтам усе одно безкоштовно отримувати якісну допомогу незалежно від того, де вони проживають: у великому місті чи селі, – зауважив голова ОДА. – Крім того, це сприяє зменшенню кількості соціальних контактів, що дуже важливо в умовах пандемії COVID-19.

Обласний центр телемедицини працює при Черкаській обласній лікарні. Доступ до телемедичної мережіна території області на сьогодні вже отримали133 лікарі у 34 медичних закладах,з яких 64 лікарі– у 23 закладах первинної медичної допомоги.Процес приєднання триває.

Довідково: 8 жовтня Міністерство охорони здоров’я заявило про початок роботи над розвитком телемедичних технологій і послуг в Україні. Електронна система охорони здоров’я уже сьогодні застосовує частину з цих сервісів у деяких областях України і показує свою ефективність, зазначається в повідомленні.

Поділитися цією публікацією