Німецький розробник eVTOL-апаратів Volocopter уклав серію довгострокових угод з авіаційними компаніями Франції та Італії. Як повідомляє Electrek, холдинг Atlantia та найбільший оператор аеропортів Італії Aeroporti di Roma погодилися побудувати «вертипорти» у Римі, Венеції, Болоньї та Ніцці до 2024 року. До того ж, французькі авіакомпанії підготують кілька станцій для Volocopter в Парижі — регулятори Франції розраховують реалізувати проект до початку літніх Олімпійських ігор.
У рамках угоди з розробником eVTOL Atlantia та Aeroporti di Roma створять дочірнє підприємство Urban Blue. Нова компанія контролюватиме будівництво та експлуатацію вертолітних майданчиків, а також допоможе Volocopter запустити перші комерційні рейси. У той же час, EDF Invest, великий акціонер Aeroports de la Cote d’Azur, надасть Urban Blue і Volocopter фінансову підтримку на стадії будівництва, а потім прискорить сертифікацію eVTOL-апаратів в авіаційній галузі Італії.
«Ми впевнені, що співпраця між ADR та Volocopter може у короткостроковій перспективі призвести до важливих інновацій з промислової точки зору. Ці дві компанії орієнтовані на розвиток сталого бізнесу і мають сильний технічний досвід. Як Atlantia, ми продовжимо підтримувати поширення Urban Air Mobility у нашому міжнародному хабі в Римі та в нашій екосистемі аеропортів», – заявив гендиректор Atlantia Карло Бертаццо.
Як і в інших країнах, в Італії Volocopter орієнтується на туристів та відповідні географічні точки — перельоти між аеропортами, готелями та популярними пам’ятками. Зокрема, німецький стартап хоче побудувати міжнародний хаб «Леонардо да Вінчі», який дозволить проводити екскурсії найпопулярнішими місцями Риму з повітря.
Найближчими місяцями Urban Blue проведе техніко-економічне обґрунтування та складе дорожню карту із запуску вертипортів. Потім компанія почне працювати із зацікавленими сторонами в екосистемі, яка розвиватиметься в міру підготовки до будівництва та іншої інфраструктури. На заключному етапі буде побудовано, протестовано та вдосконалено програмні системи для управління об’єктами перед стартом операцій за участю аеротаксі.
Що стосується Франції, то в Парижі Volocopter безпосередньо співпрацює з урядом та авіаційними регуляторами. Літні Олімпійські ігри 2024 року мають стати відправною точкою і однією з головних маркетингових кампаній для розробника – аеротаксі перевозитимуть спортсменів, знаменитостей та інших важливих учасників заходу.
Минулого тижня Volocopter також повідомив, що планує розширити свій бізнес на країни Азії. Насамперед аеротаксі з’явиться в Японії – там компанія запустить загальнодоступні тестові польоти вже 2023 року. Цей проект буде реалізований за підтримки оператора Japan Airlines – холдинг запропонував провести серію випробувань протягом трьох років, а потім продемонструвати льотні технології Volocopter на виставці Expo 2025 Osaka Kansai.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну