fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Фабрика смерті: у РФ розгорнули масове виробництво “шахедів” у промислових обсягах

У російській особливій економічній зоні “Алабуга” в Татарстані розгорнуто масове виробництво дронів-камікадзе “Герань-2” — аналогів іранських Shahed-136, які регулярно застосовуються для ударів по Україні. До збирання цих безпілотників залучають навіть неповнолітніх дівчат із навчального закладу “Алабуга Політех”, деяким із яких лише по 16 років.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Зазначається, що у Татарстані Росія запустила повномасштабне виробництво дронів-камікадзе “Герань-2” — це копії іранських Shahed-136, які Кремль активно застосовує для атак на цивільну інфраструктуру України. Завод розташований в особливій економічній зоні “Алабуга”, де працює і спеціальний навчальний центр “Алабуга Політех”. Саме тут до роботи на виробництві безпілотників залучають навіть школярок — студенток віком від 16 років.

Навчальний центр у “Алабузі” відкрив спеціальну програму підготовки молоді зі спеціальностей “аеронавігація” та “програмування БПЛА”. Тривалість навчання — до чотирьох років, і всі учасники програми забезпечуються безкоштовним проживанням та харчуванням на території виробничої зони. Така система дозволяє Кремлю швидко й масово готувати кадри для безпілотної війни.
Фото зсередини заводу демонструють десятки зібраних безпілотників у цехах. За інформацією джерел, темпи виробництва — високі, а цілі дронів заздалегідь закладаються в програму польоту: координати атак визначаються ще до запуску.

Варто додати, що в оприлюднених відео видно, що Росія запускає “Шахеди” по Україні з американських пікапів Dodge.

“Герань-2” — це примітивний, але смертоносний дрон із двотактним бензиновим двигуном потужністю 50 кінських сил. Його гучний звук у небі часто порівнюють із мопедом чи бензопилою. БПЛА летить на швидкості до 200 км/год і здатен пролетіти до 1800 км, нести бойову частину вагою 50 кг, пікіруючи на ціль на висоті до 4 км. Навігація здійснюється за допомогою системи CRPA, яка частково захищає його від засобів РЕБ.
Попри те, що точна вартість кожного дрона не розголошується, схожі аналоги можуть коштувати до 4 мільйони доларів. Водночас сама збірка в “Алабузі” відбувається на тлі максимальної мобілізації місцевих ресурсів, включно з неповнолітніми.
Нагадаємо, що 4 липня Сили оборони України атакували завод у місті Сергіїв Посад Московської області, де виробляють бойові частини для дронів-камікадзе Shahed.
Раніше, 15 червня, підрозділи Сил спеціальних операцій ЗСУ завдали удару по важливому об’єкту військово-промислового комплексу РФ — заводу із виробництва ударних безпілотників у місті Єлабузі в Татарстані.
До слова, у ніч проти вівторка, 10 червня, у Татарстані безпілотники знову атакували місто Єлабуга, де розташоване виробництво дронів, зокрема типу Shahed.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Фабрика смерті: у РФ розгорнули масове виробництво “шахедів” у промислових обсягах appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією