
Система протиповітряної оборони Patriot, яку Німеччина планує оплатити для передачі Україні, наразі це допрацьовується і буде готова не раніше ніж за 6–8 місяців.
Про це пише Bild.
“Швейцарія просувається далі в списку очікування на системи Patriot. Перший блок буде поставлено не в Берні, а в Україні, а Німеччина його оплатить. Однак ця система все ще виробляється американською оборонною компанією Raytheon і, як очікується, буде готова не раніше ніж через шість-вісім місяців”, – пишуть журналісти.
Зазначається, що Німеччина розглядає можливість передати Україні ще одну одиницю Patriot із запасів Бундесверу, замінивши її потім на нову від американської компанії Raytheon. Але її виробництво і доставлення “займуть роки”.
За словами джерел з німецьких урядових кіл, початковий план полягав у тому, що США постачатимуть Україні зброю з власних запасів. Німеччина ж мала покривати витрати на передзамовлення.
Проте президент США Дональд Трамп наполіг на тому, що Пентагон “не може віддати жодного свого засобу протиповітряної оборони”, а Європа повинна знайти системи ППО з власних запасів.
При цьому, як пише видання, Європі не вистачає засобів ППО, а переговори про те, хто може допомогти Україні, тривають вже кілька днів.
Таким чином, для власної протиповітряної оборони Німеччині наразі доступні максимум три одиниці. Якщо Україні буде передано ще одну систему, їх залишиться дві.
Водночас видання нагадує, що Німеччина очікує на постачання Patriot, які замовляв попередній уряд. Перший з них має надійти наприкінці 2026 року, а решта – до 2029 року.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив, що перші партії зенітних систем Patriot вже відправлені до країн-партнерів, які згодом передадуть їх Україні.
Як повідомлялося, заяву президента США Дональда Трампа щодо початку відвантаження систем Patriot з Німеччини до України не підтвердили у Берліні.
Схожі новини
Які пенсії світять українцям із середньою зарплатою
В Україні фіксують різке зростання цін на оренду житла
Порошенко приїхав на фронт: привіз дрони і техніку, говорив про забезпечення війська