Фізичні особи-підприємці, які перебувають у лавах ЗСУ, мають право не сплачувати податки та не подавати звітності на час служби.
Про це сповістили у Державній податковій службі.
Зокрема ФОПи звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб; єдиного податку; військового збору; ЄСВ, якщо немає найманих працівників.
Відомо, що звільнення застосовуватимуться автоматично на підставі даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів першого числа місяця мобілізації або укладення контракту після 24 лютого 2022 року.
У Державній податковій службі пояснили, що
якщо інформація про мобілізацію, контракт або демобілізацію вже є в Реєстрі – заяву подавати не потрібно;
якщо даних у Реєстрі немає – можна подати заяву й копії документів, що підтверджують, самостійно до податкової.
Як діятиме звільнення
У відомстві зауважили, що авансові платежі з єдиного податку та військового збору на період мобілізації або дії контракту нараховуватися не будуть. Втім, якщо вони були нараховані, то підлягають анулюванню.
У разі, якщо ФОПа виключили з реєстру платників єдиного податку через несплату податкових зобов’язань під час мобілізації або служби за контрактом, його автоматично поновлять.
“Також мобілізовані фізичні особи – підприємці/особи, які провадять незалежну професійну діяльність/члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, інформація щодо яких наявна в Реєстрі, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ на весь строк їх військової служби, зокрема і військової служби за контрактом”, – йдеться в повідомленні.
Окрім того, за період мобілізації платника єдиного внеску або дії укладеного з такою особою контракту нараховані суми штрафних санкцій та пені підлягають скасуванню за звітні періоди, включно до першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому контролюючим органом отримані відомості про мобілізацію платника єдиного внеску.
Водночас у випадку, якщо ФОП має найманих працівників, він може доручити іншій особі виплачувати зарплату працівникам.
Звітність з ЄСВ подає ФОП протягом 150 днів після демобілізації, без штрафів і пені.
Раніше повідомлялося, що у Кабінеті міністрів України планують переглянути умови для ФОПів та підвищити податки.
До слова, у січні понад 61 тисяча фізичних осіб-підприємців закрили свої справи. Ймовірно, це пов’язано зі зростанням податкового навантаження на підприємців.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чи потрібно платити податки мобілізованим ФОПам: у Державній податковій службі дали відповідь appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Львові зросла кількість постраждалих від російської атаки
Фінансова підтримка для відновлення: ЄІБ інвестував 134 мільйони євро у критичну інфраструктуру України
Цифри шокують: в Україні підрахували збитки довкіллю внаслідок бойових дій