Нещодавні заяви кремлівського диктатора Володимира Путіна вкотре засвідчили, що Росія і надалі продовжуватиме загарбницьку війну, тому українцям варто готуватися до такого розвитку подій і переймати досвід Ізраїлю, який попри постійні військові конфлікти успішно розвивається.
Про це в етері “Прямого” розповів Степан Барна, сержант ЗСУ, 10 окрема гірничо-штурмова бригада “Едельвейс”, голова Тернопільської ОДА (2015-2019)
“Треба усвідомити, що Росія – це країна, яка всю свою історію воює, і ключова ідея цієї війни – це загарбання території. Як тільки зупиняються загарбницькі війни, в Росії починаються бунти, перевороти, безлад і так далі. Треба розуміти, що навіть якщо візьмемо від 1991 року, після розвалу Радянського Союзу, Росія практично не зупинялася у своїх війнах: вона продовжувала воювати в Придністров’ї, Абхазії, Чечні, Таджикистані, потім у Грузії, Україні. Це був перманентний процес”, – зазначив Барна.
Процеси уже не спинити: як довго Росія зможе вести війну
Тому на його переконання, Росія і надалі продовжуватиме загарбницьку війну, тому українцям варто готуватися до такого розвитку подій.
“Очевидно, що кількісними показниками перемогти Росію нереально. І те, що вони налаштовані воювати проти нас тривалий період – це очевидно. Вони будуть воювати, допоки не знайдуть новий суб’єкт агресії. До цього треба бути готовими. Я песимістично ставився до настроїв ще 12 років тому, що війна припиниться скоро, і я впевнений, що в найближчий час вона не завершиться. До цього розвитку подій треба готуватися”, – наголосив військовослужбовець.
За його словами, Україні варто брати приклад з Ізраїлю, який попри постійну війну успішно розвивається.
“Зрештою, є досвід країн, таких як Ізраїль, які 70 років своєї історії воюють, розвиваються, будують економіку, створюють економічне диво. Нам також треба в цьому напрямку працювати. Найважливіший критерій – це перемагати якісними показниками, а не кількісними, бо в кількості ми точно програємо. Коли воюють дві радянські армії, перемагає та, якої більше. Очевидно, що зараз більше російських окупантів, тому наше завдання – перемогти якісними показниками, економічними, якісним застосуванням особового складу, технологіями, управлінськими рішеннями, всім тим, що дасть можливість ефективно знищувати ворога”, – вважає сержант ЗСУ Степан Барна.
“Ми готові воювати вічно”: навіщо Путін виряджає придворних клоунів на переговори
Нещодавно в Американському інституті вивчення війни повідомили, що президент Росії Володимир Путін не демонструє жодних ознак підготовки до завершення війни в Україні. Кремль свідомо формує в російському суспільстві й армії готовність до тривалого військового протистояння.
При цьому російські ЗМІ послідовно посилюють воєнну риторику. У своїх публічних заявах Путін прямо заявляє, що у Росії достатньо ресурсів, щоб “довести війну до логічного завершення”. Таким чином, влада готує населення не до миру, а до нових етапів затяжного конфлікту.
Раніше у Центрі протидії дезінформації інформували, що в РФ наростають економічні проблеми. Цього року дефіцит державного бюджету Росії може досягти майже 4 трильйонів рублів (понад 44 мільярди доларів), що у три рази перевищує попередні прогнози.
Крім того, за даними ЦПД, країна стикається з рецесією в промисловості, інфляцією, проблемами в банківській сфері та спадом у будівництві. Попри це, Кремль продовжує вкладати величезні кошти у проведення масштабних парадів і пропагандистських заходів.
В РНБО також переконані, що якщо режим Путіна збережеться на найближчі роки й агресивна політика не зміниться, то контрольоване розділення Росії на національні утворення з центральною Московією в наступні 50 років є неминучим сценарієм для РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кремль заявив про готовність “воювати вічно”: що кажуть у ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Лестощі від кремлівського гобліна: як Путін маніпулює Трампом
Ірина Геращенко: руйнування зовнішньої політики задля тиску на Порошенка створює загрози для України
В Україні змінилися правила перетину кордону автобусами