Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна офіційно завершила всі внутрішні формальності для запуску Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, створеного в межах двосторонньої угоди про співпрацю у сфері корисних копалин. Про це вона написала у Facebook.
За словами посадовиці, відповідну дипломатичну ноту було передано тимчасовій повіреній у справах США в Україні Джулі Девіс.
Вона підкреслила, що виконано завдання, поставлене президентом Володимиром Зеленським: сформовано рівноправну угоду, яка враховує національні інтереси України, а управління інвестфондом відбуватиметься спільно з американською стороною.
“Це не кредит, не борг. Це реальні інвестиції, які будуть спрямовані виключно в Україну”, — наголосила Свириденко, додавши, що йдеться про довгострокове партнерство, орієнтоване на економічне відновлення країни після війни.
Угода також стане інструментом залучення коштів у критично важливі галузі, зокрема видобуток, енергетику, інфраструктуру й промисловість.
“Це ще один чіткий сигнал: Україна на шляху до стратегічних інвестицій”, – підсумувала посадовиця.
Напередодні, Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №13256, який вносить зміни до Бюджетного кодексу задля реалізації угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про співпрацю в сфері надрокористування.
Відомо, що після ратифікації Верховною Радою ключової угоди між Україною та США у сфері надрокористування, Міністерство економіки анонсувало підписання додаткових документів, що відкривають шлях до практичного запуску співпраці.

Схожі новини
Трамп допустив повернення санкцій проти російської нафти
ЄС розпочав поетапну відмову від російського газу: що зміниться
Виробництво Patriot у Європі під питанням: США ще не дали дозвіл