Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що поки в Україні триває війна, нових податкових тягарів для громадян не буде.
Про це він розповів в інтерв’ю “Главкому”.
Посадовець окреслив поточну стратегію розвитку податкової системи та підкреслив, що ніяких додаткових навантажень на бізнес і громадян чинна Верховна Рада впроваджувати не буде.
“Я не бачу підстав для підвищення податків за цієї каденції парламенту”, — наголосив Гетманцев.
Він додав, що нинішній склад Верховної Ради вже працює поза межами конституційного терміну, фактично в режимі “продовженого повноваження”, зумовленого воєнним станом.
Найближчим часом депутати планують розглянути один із найважливіших податкових законопроєктів – імплементацію директиви DAС7. Цей документ передбачає створення механізмів звітності для цифрових платформ, які збиратимуть дані про продавців. Закон важливий з огляду на євроінтеграційні процеси та запровадження в Україні європейських правил фіскального контролю в онлайн-сфері.
“Це складна, але надзвичайно важлива ініціатива, яку ми повинні реалізувати”, – зауважив Гетманцев.
Гетманцев також прокоментував майбутнє системних змін у податковій сфері. За його словами, подальше реформування, зокрема й зміни у системі оподаткування доходів фізичних осіб, передбачені Національною стратегією доходів до 2030 року, але впроваджуватимуться вже після завершення воєнного стану.
Ця стратегія складається з двох етапів:
Перший етап — реорганізація та модернізація Державної податкової та митної служб.
Другий етап — зміни в архітектоніці податкової системи, які можуть включати нові підходи до ПДФО, податку на прибуток та інших ключових податків.
Проте, як запевнив нардеп, до завершення війни та відновлення політичної стабільності ніяких рішень, які б підвищували податкове навантаження на бізнес чи населення, не буде.
“Поки немає миру, неможливо планувати податкові зміни, які зачіпатимуть громадян напряму. Спершу – безпека, потім – вибори, а вже після них – нові економічні рішення”, — підкреслив Гетманцев.
До слова, у МВФ порекомендували Україні для збільшення надходжень до бюджету з 2026 року підвищити податки.
Раніше, Кабмін підтримав законопроєкт, який запроваджує оподаткування доходів, отриманих через цифрові платформи. Ініціатива передбачає стягнення податків з користувачів OLX, Prom, Rozetka та інших.
Нагадаємо, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що у 2025 році не розглядатиметься підвищення ставки податку на додану вартість. Напередодні стало відомо, що у Кабінеті міністрів України планують переглянути умови для ФОПів та підвищити податки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Підвищення податків в Україні: коли очікувати appeared first on Прямий.
Схожі новини
Зведення Генштабу: ЗСУ з початку доби відбили 119 атак окупантів на 11 напрямках фронту
Дальність 1600 кілометрів та 120 кілограмів вибухівки: Україна показала ударний дрон стратегічного класу FP-1
Порошенко пояснив, чому угода про копалини зі США є вкрай важливою для України і які є застереження