Посол України в Бразилії Андрій Мельник повідомив, що Бразилія поступово переходить з категорії формального партнера Росії до статусу її фактичного союзника, саме тому дві країни показують стрімке економічне зближення у розпал війни.
Про це він розповів в інтерв’ю “РБК-Україна”.
Дипломат прямо заявив, що нині Росія стала не лише провідним постачальником стратегічно важливих товарів до Бразилії, а й фактично отримує фінансове підживлення для власної воєнної машини через цю торгівлю.
Лише за останні три роки частка Росії на ринку дизельного пального в Бразилії зросла з менш як 1% до рекордних 65%. Це означає, що дві третини всього імпортованого дизеля надходить із країни-агресора. За 6,5 млн тонн пального Бразилія заплатила Росії понад 10 мільярдів доларів — майже десята частина річного оборонного бюджету РФ.
“За ці кошти Кремль може фінансувати свою війну проти України понад місяць”, — наголосив Мельник.
Причина цього стрімкого зростання — демпінгові ціни, які росіяни пропонують через санкційну ізоляцію. За даними посла, Росія просто витіснила з бразильського ринку американських постачальників, чия частка впала до 15%.
Економічна вигода — головний рушій цього зближення. Дизель у Бразилії — ключ до стримування інфляції, особливо напередодні президентських і парламентських виборів, що мають відбутися восени 2026 року. А зростання цін на базові продукти вже тепер загрожує рейтингу нинішнього лівого уряду на чолі з Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою.
Посол зазначає, що Росія пропонує не лише пальне, а й пшеницю та мінеральні добрива за зниженими цінами, що робить її критично важливою для бразильської економіки.
Наприклад, обсяги постачання російської пшениці зросли у 30 разів — із 28 тисяч тонн у 2021 році до 900 тисяч у 2023-му. Водночас РФ зберігає до 25% ринку добрив у Бразилії, що забезпечує стабільність її агропромислового комплексу.
“Маємо бути реалістами: Бразилія не бачить для себе вигоди у співпраці з Україною. Ні геополітично, ні економічно”, — відверто визнає Мельник.
За його словами, політична еліта країни орієнтується на економічний прагматизм, і Київ наразі не потрапляє до переліку її пріоритетів.
Нагадаємо, що президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва відхилив прохання Німеччини надіслати Україні боєприпаси в рамках міжнародних зусиль, спрямованих на допомогу Києву у боротьбі з російською агресією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Дизельна дипломатія”: як Бразилія стала фінансовою опорою армії Путіна appeared first on Прямий.
Схожі новини
Прем’єр-міністр Румунії пішов у відставку: у чому причина
Трамп оцінив поступки Путіна, коли той оголосив про триденне перемир’я
Китайський фактор війни: навіщо Сі Цзіньпін їде на парад у Москву