fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

США змінюють підходи до переговорів: що це означає для України

Джерело: Facebook-сторінка автора
Схоже, адміністрація Трампа нарешті усвідомила: у війні Росії проти України не буває простих рішень. Якщо раніше ми чули знайоме ще з 2019 року “головне, щоб перестали стріляти”, то тепер навіть ті, хто обіцяв “завершити війну за 24 години”, переходять до риторики “наступні 100 днів будемо намагатися об’єднати позиції сторін”.
Але про що йдеться насправді? Не про мир, і не про перемогу. Лише про спробу домовитися. І то – в умовах, коли домовитись майже неможливо.
Бо переговори вперлися у два фундаментальні протиріччя:
Перше – це території. Росія вимагає від України передати частину неокупованих територій чотирьох областей. Вони вже записані в російській конституції, і Путін не відмовиться від цієї вимоги. Тож або ми “віддаємо” те, що належить нам, – і тоді Росія “готова говорити про мир”, або не віддаємо – і війна триває.
Друге – це гарантії. Україна потребує гарантій безпеки, щоб війна не повторилася. Але і Росія хоче гарантій – що окуповані території залишаться за нею назавжди, навіть після смерті Путіна.

Дефіцит перемог: чому США виходять з переговорного процесу

З такими “вихідними” – об’єднати позиції неможливо. Тому базовим сценарієм залишається продовження війни. І хоча адміністрація Трампа намагалася це змінити, минулі 100 днів показали: важелів впливу на Росію і Україну в неї майже не залишилось.
Майже – бо залишився один. Про нього вчора й говорили державний секретар Марко Рубіо та віце-президент Венс: прямі переговори між Україною та Росією.
Саме в цьому напрямку тепер і рухатиметься американська дипломатія. Якщо не вийшло “човниково”, то спробують змусити Київ і Москву говорити напряму. Саме так можна трактувати і натяки на можливе повернення до “стамбульського формату”, і дискусії щодо правових підстав для переговорів, і розмови, які нам важко слухати, бо ще важче – уявити.
Чи готова до цього українська влада? Не знаю. На жаль, планування – не найсильніша наша риса. Зазвичай ми діємо тоді, коли ситуація вже критична. І тільки тоді звертаємось до професіоналів, які рятують те, що ще можна врятувати.
Добре, що серед наших союзників ще є люди, які хочуть і можуть допомогти. Вони є в Америці. Вони є в Європі. Вони є й в Україні.
І я дуже сподіваюся, що і цього разу – вони не залишать нас сам на сам із цією війною.

ResPublica Україна: світ повертається у 1930 роки

Напередодні у Державному департаменті США заявили, що Штати “змінять підхід” до спроб зупинити війну в Україні та планують зайняти менш активну роль в цьому питанні. Там також нагадали слова держсекретаря Марко Рубіо про те, що США планують “змінити підхід” до своїх спроб наблизити завершення російсько-української війни.
При цьому віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що не очікує швидкого завершення російсько-української війни, попри попередні обіцянки Дональда Трампа зупинити війну після обрання.
Раніше “Прямий” повідомляв, що переговори між США та Росією щодо припинення війни в Україні фактично зайшли в глухий кут — Кремль наполягає на своїх максималістських вимогах. Президент РФ Володимир Путін заявив, що не погодиться на жодну угоду без визнання російського контролю над чотирма українськими регіонами — Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською областями.
Тим часом Росія офіційно відкинула ключові умови потенційної мирної угоди, на які сподівалися у Вашингтоні. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у понеділок заявив, що Москва вимагає “міжнародного визнання” анексії п’яти українських регіонів як обов’язкову умову будь-яких домовленостей. Ця позиція стала черговим ударом по зусиллях команди Дональда Трампа домовитися з Кремлем.
Відомо, що імовірна мирна угода між США, Росією та Україною, яку активно лобіює адміністрація Дональда Трампа, несе серйозні ризики для національної безпеки України та загальної стабільності в Європі. Ідея такого компромісу — не що інше, як пастка, замаскована під дипломатичне рішення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post США змінюють підходи до переговорів: що це означає для України appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією