Заява Держдепу США про припинення своєї участі в посередницьких переговорах між Україною та Росією зокрема свідчить про відсутність зрозумілої стратегії щодо завершення російсько-української війни та намагання переключитись на розв’язання інших питань на тлі падіння рейтингів президента Дональда Трампа.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політолог Сергій Таран.
“Настрої у Білому домі міняються не те, що за 100 днів, а за одну добу. Венс казав, що війна ще триватиме довго, і представницю Білого дому сказала, що США нібито будуть дистанціюватися від цієї війни. Але в цю ж добу Венс так само заявив, що Сполучені Штати будуть обійматися перемовинами ще 100 днів. Тобто ще сто днів Сполучені Штати, як вони кажуть, будуть займатися завершенням російсько-української війни. І це все одночасно”, – зауважив Таран.
За його словами, ці заяви насправді свідчать про те, що у США немає зрозумілої стратегії щодо завершення російсько-української війни.
“Адміністрація Трампа, стикнувшись з тими складнощами, з тими непередбачуваними ситуаціями, які пов’язані з завершенням російсько-української війни, просто не знає, що робити. І тому оголошують такі різні меседжі, щоб у разі чого можна було мати кілька варіантів, що робити далі. А що робити далі – вони не знають”, – додав політолог.
США виходять з мирних перемовин: чим це загрожує Україні
При цьому, на думку Тарана, США зараз можуть переключитись на інші проблеми, однак це не гарантує успіху адміністрації Дональда Трампа.
“Як це не парадоксально, але російсько-українська війна для Трампа дає принаймні хоч якийсь шанс на якийсь успіх. Ну, хоча б успіх підписання якоїсь ресурсної угоди з Україною. Ну, хоча б успіх, можливо, на припинення бойових дій, але не зараз, а, наприклад, на осінь. Тому саме і говорять про 100 днів, щоб мати ці 100 днів, які можна вести перемовини і робити вигляд, що Сполучені Штати активно беруть у них участь. Тому насправді це не просто проблема російсько-української війни, це відсутність чіткої стратегії зовнішньої політики Білого Дому, яку, зокрема, ми бачимо на цьому прикладі ставлення до російсько-української війни”, – пояснює політолог.
Водночас, вважає він, відхід США від переговорного процесу спричинить проблеми з Європою та продемонструє неспроможність розв’язувати “конфліктні ситуації”.
“Якщо США відійдуть зовсім від переговорних позицій вирішення російсько-української війни, це буде постріл собі в ногу, тому що це впливатиме і на іншу ситуацію. Наприклад, як можна говорити Вашингтону з Європою, якщо не будуть обговорювати Україну? Це ж не буде можливо, тому що будь-яка розмова з Європою має супроводжуватись якимось обговоренням української тематики. Або, наприклад, відхід США від розмов щодо завершення російсько-української війни означатиме, що США розпишуться у власній неспроможності вирішувати інші конфліктні ситуації”, – наголосив політолог Сергій Таран.
Сто днів Дональда Трампа: що це означає для України та Європи
Напередодні у Державному департаменті США заявили, що Штати “змінять підхід” до спроб зупинити війну в Україні та планують зайняти менш активну роль в цьому питанні. Там також нагадали слова держсекретаря Марко Рубіо про те, що США планують “змінити підхід” до своїх спроб наблизити завершення російсько-української війни.
При цьому віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що не очікує швидкого завершення російсько-української війни, попри попередні обіцянки Дональда Трампа зупинити війну після обрання.
Раніше “Прямий” повідомляв, що переговори між США та Росією щодо припинення війни в Україні фактично зайшли в глухий кут — Кремль наполягає на своїх максималістських вимогах. Президент РФ Володимир Путін заявив, що не погодиться на жодну угоду без визнання російського контролю над чотирма українськими регіонами — Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською областями.
Тим часом Росія офіційно відкинула ключові умови потенційної мирної угоди, на які сподівалися у Вашингтоні. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у понеділок заявив, що Москва вимагає “міжнародного визнання” анексії п’яти українських регіонів як обов’язкову умову будь-яких домовленостей. Ця позиція стала черговим ударом по зусиллях команди Дональда Трампа домовитися з Кремлем.
Відомо, що імовірна мирна угода між США, Росією та Україною, яку активно лобіює адміністрація Дональда Трампа, несе серйозні ризики для національної безпеки України та загальної стабільності в Європі. Ідея такого компромісу — не що інше, як пастка, замаскована під дипломатичне рішення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Дефіцит перемог: чому США виходять з переговорного процесу appeared first on Прямий.
Схожі новини
Росіяни атакували Донеччину: загинули щонайменше дві людини
Не лише Signal: у ЗМІ назвали ще одну причину звільнення Волца
Які документи підлягають оновленню при зміні прізвища