У Білому домі заявили, що США більше не будуть посередником у перемовинах між Україною та Росією. Однак не варто драматизувати ситуацію, адже це може бути стратегією США щодо створення передумов для прямих переговорів з країною-агресором.
Таку думку в етері “Прямого” висловив політичний оглядач Геннадій Дубов
“Йдеться не про найгірший сценарій, коли Штати нас покидають і залишають сам на сам з Російською Федерацією в плані перемовин. Це, можливо, певний розвиток тієї логіки, яку Штати пропонували. Давайте почуємо те, що сказав пан Келлог. Він звертає увагу на те, що основні параметри з його точки зору погоджені. Наша влада забула сказати, як це часто останнім часом відбувається. Але, можливо, тут навпаки є відповідний крок вперед з точки зору позитиву, з точки зору розвитку ситуації”, – зазначив Дубов.
Москва вгамувала свої апетити і готова знизити територіальні претензії до України
На його думку, США могли створити передумови для прямого діалогу між Україною та РФ.
“Останніми тижнями ми чули багато різних висловлювань і з нашого боку, і з боку РФ про те, що нібито є певні передумови для того, щоб цей діалог знову поновився. Цього, як ми знаємо, не було, мабуть, вже з квітня 2022 року, коли завершила роботу свою Стамбульська група”, – додав політичний оглядач.
Водночас він нагадав, що існує указ президент України про нібито заборону прямих перемовин з країною-агресором.
“Пригадаємо риторику і Путіна, і інших російських посадовців, які вимагали скасувати указ президента, який нібито забороняє прямі перемовини з ними. Насправді, якщо почитати його текст, там ніякої заборони нема, але формат дійсно цікавий. Думаю, що знову-таки ми лише можемо виходити з нашого досвіду, а саме Стамбульських перемовин. Так чи інакше, якщо прямі перемовини розпочнуться, це буде десь відтворювати ту ж позицію. Тобто якийсь такий мікс посадовців Офісу президента, Верховної Ради України і, можливо, Кабміну”, – пояснює Дубов.
Напередодні у Державному департаменті США заявили, що Штати “змінять підхід” до спроб зупинити війну в Україні та планують зайняти менш активну роль в цьому питанні. Там також нагадали слова держсекретаря Марко Рубіо про те, що США планують “змінити підхід” до своїх спроб наблизити завершення російсько-української війни.
Знекровлена країна: Зеленський може залишитися в історії як останній президент України
При цьому віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що не очікує швидкого завершення російсько-української війни, попри попередні обіцянки Дональда Трампа зупинити війну після обрання.
Раніше “Прямий” повідомляв, що переговори між США та Росією щодо припинення війни в Україні фактично зайшли в глухий кут — Кремль наполягає на своїх максималістських вимогах. Президент РФ Володимир Путін заявив, що не погодиться на жодну угоду без визнання російського контролю над чотирма українськими регіонами — Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською областями.
Тим часом Росія офіційно відкинула ключові умови потенційної мирної угоди, на які сподівалися у Вашингтоні. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у понеділок заявив, що Москва вимагає “міжнародного визнання” анексії п’яти українських регіонів як обов’язкову умову будь-яких домовленостей. Ця позиція стала черговим ударом по зусиллях команди Дональда Трампа домовитися з Кремлем.
Відомо, що імовірна мирна угода між США, Росією та Україною, яку активно лобіює адміністрація Дональда Трампа, несе серйозні ризики для національної безпеки України та загальної стабільності в Європі. Ідея такого компромісу — не що інше, як пастка, замаскована під дипломатичне рішення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post США виходять з мирних перемовин: чим це загрожує Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
Україну накрила потужна пилова буря: чим вона небезпечна
Армія РФ обстріляла кілька населених пунктів на Херсонщині: постраждало четверо людей
На травневі свята в Європі очукується транспортний хаос