fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Переговори США та Росії щодо миру в Україні зайшли в глухий кут через вимоги Кремля

Переговори між США та Росією про припинення війни в Україні опинилися в тупиковій ситуації через безкомпромісну позицію Кремля. Президент РФ Володимир Путін наполягає на визнанні російського контролю над чотирма українськими регіонами – Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською областями, повідомляє Bloomberg.

Позиція Москви значно ускладнює спроби адміністрації Дональда Трампа досягти миру. Посланець США Стів Віткофф провів у Кремлі вже четвертий раунд переговорів з початку року, але не зміг переконати Путіна погодитися на перемир’я вздовж нинішньої лінії фронту. Джерела зазначають, що для прориву необхідна пряма розмова між Трампом і Путіним.

У Білому домі зростає розчарування. Трамп, який раніше називав угоду “майже досягнутою”, тепер визнає, що Путін, можливо, не зацікавлений у припиненні війни. Державний секретар США Марко Рубіо підкреслив, що найближчі дні стануть вирішальними для визначення, чи варто продовжувати перемовини, чи переключитися на інші питання.

Кремль, зі свого боку, відмовляється від довгострокового перемир’я без урахування вимог Путіна. На пропозицію президента України Володимира Зеленського про 30-денне перемир’я Москва відповіла лише триденною паузою, яка розпочнеться 8 травня.

Пропозиції США включають визнання російського контролю над Кримом, зняття питання вступу України до НАТО, поступове скасування санкцій проти РФ та повернення Запорізької АЕС під міжнародний контроль. Проте Росія відкидає ці ініціативи: міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що “жодних змін не буде”. Він також наголосив, що Москва вимагає “міжнародного визнання” анексії п’яти українських регіонів як обов’язкової умови.

Європейські лідери висловлюють занепокоєння: президент Франції Еммануель Макрон закликав США зайняти жорсткішу позицію, а ООН не визнає “референдуми”, які Росія використала для виправдання анексії. Час для дипломатичних рішень спливає – США попереджають, що без прогресу можуть припинити переговори або запровадити нові санкції проти Росії.

Водночас Зеленський запевнив, що найближчим часом можливі зустрічі, які “наближать тишу для України”, але підкреслив, що Україна не змінить своєї позиції щодо визнання окупованих територій Росією, попри заяви Трампа. Експерти попереджають, що пропонована угода між США, Росією та Україною несе серйозні ризики для національної безпеки України та стабільності в Європі, називаючи її “пасткою під виглядом дипломатії”.

Поділитися цією публікацією