На дев’ятий день після Воскресіння Христового віряни відзначають провідний вівторок або Радоницю. У цей день не заведено сумувати, навпаки люди радіють за душі померлих родичів, оскільки вони перейшли в інший світ — вічний.
Згідно з традиціями, люди йдуть на кладовища, щоб провідати померлих. Для цього з собою беруть живі квіти, цукерки, паски та крашанки, а також засвічують лампадки або свічки.
За повір’ями, душі померлих встають із могил, щоб розговітися після Великодня. Українці вірили: у вічному світі родичі радіють, що рідні про них не забули.
Утім, на кладовище не рекомендують йди вагітним жінкам та дітям до семи років, адже молода душа змушує покійних згадати про земне життя і може викликати заздрість. Тому вони можуть забрати її до себе. Також дехто вірить, що малюки можуть побачити душі померлих.
На кладовищі та в церквах відбуваються поминальні богослужіння, під час яких моляться за упокій душ померлих. Священнику дають записку з іменами покійних родичів, а також великодню випічку.
Після відвідин кладовища родини збираються на поминальний обід. Удома під час трапези рідня згадує та молиться за померлих родичів.
Водночас у цей день милостиня вважається доброю справою. Церква наголошує, що наділити нужденних їжею у поминальний період — наблизитися до Бога. А тому віряни залишають харчі на могилках, а люди, які потребують, забирають їх.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Радониця 2025: що варто робити у цей день appeared first on Прямий.
Схожі новини
Американці передають свої гроші Швейцарії
Як рухатиметься курс долара в Україні у травні
Працівників ТЦК відправлятимуть на фронт: кого саме це торкнеться