fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Війна роботів почалась: як дрони змінили стратегію бойових дій

Джерело: Facebook-сторінка автора
Російсько-українську війну сьогодні знову можна умовно порівняти з Першою світовою, зокрема з подіями на Західному фронті.
Понад 100 років тому на полях битв Першої світової у Франції панували артилерія та кулемети. Саме через них лінія фронту з 1914 по 1918 рік практично не змінювалася, а будь-які наступальні операції з того чи іншого боку захлиналися у крові. Просування на пару кілометрів вперед оплачувалося десятками тисяч загиблих солдатів, яких косив кулеметний вогонь.
Зараз таку саму ситуацію на фронті встановили дрони. Вони утворюють жахливі кілл-зони на глибину у 10-15 км від лінії фронта. Там випалюється практично все – від будь-якої техніки до окремих солдатів, на яких можуть полювати відразу по кілька БПЛА.

Нова природа війни змінила сутність основ глобальної безпеки: український досвід і майбутній світовий порядок

У таких умовах здійснити будь-яку концентрацію військ для спроби наступу практично неможливо. У росіян багато людей і вони ще можуть використовувати їх для того, щоб, попри дронові удари, просуватися на 500-700 метрів деінде, а ми такої можливості не маємо. Але і для росіян з їхнім величезним людським ресурсом навіть таке незначне просування стає все більш кривавим та дорогим.
Не стануть геймчейнджером ані танки, ані літаки, ані ракети. Звісно, нам потрібні ракети для ППО чи ударів по далеких тилах противника, але це вже зброя минулого, а не майбутнього.
Майбутнє за дронами. Виграватиме той, хто запропонує такий дрон і таку систему РЕБ, які подавили б дрон чи РЕБ противника, скасували його кілл-зони, що, своєю чергою, дозволило б створити угруповання для сухопутного наступу.
Саме від успіху боротьби дронів проти дронів залежатиме успіх наступальних дій з використанням “традиційних” систем озброєння.
Те, що ми бачили у фантастичних фільмах ще 10 років тому – наразі стало реальністю. Почалася війна роботів.

Український бойовий лазер “Тризуб”: що це за зброя і яка практична користь

Нагадаємо, Міністерство оборони України нещодавно кодифікувало й допустило до використання безпілотний FPV-авіакомплекс “Генерал Черешня”. Ці коптери базуються на рамах різного типорозміру, а також мають потужні електродвигуни.
Раніше стало відомо, що українська компанія Stetman підписала угоду зі шведською Requtech щодо серійного виробництва супутникових інтернет-терміналів, які є альтернативою для Starlink.
Окрім того, на початку квітня ЗСУ почали застосовувати сучасний бойовий модуль з дистанційним керуванням Wolly на фронті. Його ключова особливість – штучний інтелект для розпізнавання живої сили та техніки противника в автоматичному режимі. У разі виявлення ворога, він захоплює ціль, супроводжує її та вираховує балістику для відкриття вогню.
До слова, у Міністерстві оборони України розробили нормативно-технічну документацію на засіб індивідуального захисту – бронековдру. Через компактність та великий розмір, який може повністю захистити тіло військового, її можна використовувати, як мобільний щит, закріпивши на руці або плечі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Війна роботів почалась: як дрони змінили стратегію бойових дій appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією