fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Небезпечні політичні ігрища: навіщо Банкова “роздраконює” Трампа

США просувають свої бізнесові інтереси, Європа прагне безпеки, натомість довгострокова стратегія Банкової залишається незрозумілою. Чинна влада намагається “роздраконити” президента США Дональда Трампа, провокуючи його на непередбачувані кроки на шкоду українським інтересам задля внутрішньополітичних вигод.
Про це в етері “Прямого” заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв.
“Мені абсолютно зрозуміла позиція американської сторони, тому що Трамп хоче завершити війну для того, щоб торгувати і з Україною, і з Росією. У нього є дуже хороші пропозиції, мало того, він хоче відірвати Росію від Китаю. Це тупиковий шлях, але він хоче це зробити, він хоче робити бізнес. Тобто, у нього не ціннісний підхід, а суто бізнесовий, і ця війна йому заважає”, – зазначив Ар’єв.
Тим часом Європа, за його словами, намагається підготуватися до потенційної російської загрози, тому там вигідно затягувати час і “довше тримати Україну у стані війни”.

“Мирний план” Трампа: чи будуть реальні гарантії безпеки для України

“Абсолютно зрозуміла і стратегія Європейського Союзу, тому що після того, як Трамп заявив про те, що Європа має подбати передусім про власну безпеку самостійно, вони зараз терміново збільшують витрати на оборону. Але щоб фізично виробити необхідну зброю, Європі потрібен час. За цей час вони хочуть підготуватися до того, щоб відбиватися від потенційної і дуже ймовірної загрози з боку РФ. І ясна річ, що їм навіть зараз буде вигідно, щоб якомога довше тримати Україну у стані війни”, – пояснює Ар’єв.
Водночас на думку нардепа, наразі незрозуміла довгострокова стратегія чинної влади в Україні, адже там влаштували небезпечну політичну гру зі США.
“Українська сторона якось навмисно намагається роздраконити Трампа, який і так до того був недружньо налаштований до України і набагато більше дружньо налаштований до Росії. І якщо це питання спроби зіграти і отримати додаткову популярність на антитрампівських і антиамериканських настроях, то це дуже небезпечна гра, зокрема для України… Мені самому дуже цікаво, чого добивається президент і яка стратегія, якщо вона взагалі є, обрана ним і його офісом. Вони хочуть розізлити Трампа якомога більше, але це може мати наслідки, що Трамп може просто припинити ділитися розвідданими, і навіть ту допомогу, яка вже не дається, теж може бути припинена”, – розмірковує народний обранець.
При цьому він вкотре наголосив, що Банковій вкрай необхідно посилити дипломатичну роботу зі США, нагадавши історію з Кримською декларацією 2018 року щодо невизнання російської анексії, ухвалення якої у свою каденцію домігся п’ятий президент України Петро Порошенко.

“До булави ще треба й голови”: як відновити фахову комунікацію зі США

“У даному разі тут питання в тому, як організувати переговорний процес. Якщо переговорний процес ведуть дипломати з досвідом, які мають стратегію, то тоді зрозуміло, чого вони можуть досягнути. І навіть якщо Трамп змінився, то треба змінити стратегію, досягнути результату. Це питання не в Трампі. Можна зараз його критикувати скільки завгодно, писати про нього гнівні, іронічні, саркастичні пости. Але, на превеликий жаль, Україна сьогодні залежить від США… Без американської допомоги у найближчі два роки ми просто не обійдемося”, – резюмував нардеп з “Євросолідарності” Володимир Ар’єв.
Нагадаємо, напередодні у ЗМІ з’явився повний текст мирної угоди, запропонованої США. Основні розбіжності в американському та європейсько-українському документах щодо врегулювання війни в Україні стосуються послідовності розв’язання територіальних питань, зняття санкцій з Росії, гарантій безпеки та чисельності української армії.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський запевнив, що найближчими днями можуть відбутися зустрічі, які наблизять тишу для України. За його словами, потрібен справжній тиск на РФ, аби російська сторона прийняла або американську, або українську пропозицію зупинити вогонь і рухатися до миру.
При цьому Зеленський наголосив, що позиція української сторони щодо визнання російського контролю над окупованими територіями залишається незмінною попри заяви американського лідера Дональда Трампа.
До слова, Володимир Зеленський 26 квітня провів зустріч із Дональдом Трампом у Римі, де обидва лідери взяли участь у церемонії прощання з Папою Римським Франциском. За словами Зеленського, переговори були продуктивними.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Небезпечні політичні ігрища: навіщо Банкова “роздраконює” Трампа appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією