Цьогоріч церемонія сходження Благодатного вогню, яка традиційно передує православному Великодню, відбудеться 19 квітня у Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі.
О 10:15 за київським часом (що збігається з єрусалимським) розпочнеться процесія за участю вірменського патріарха, яка обійде Кувуклію — головний вівтар Храму Гробу Господнього — і вирушить до Вірменського вівтаря. О 11:00 відбудеться запечатування Гробу Господнього.
Близько 12:10 духовенство Вірменської, Коптської та Сирійської православних церков перейде до Вівтаря Кафолікону, щоб звернутися до грецького патріарха. О 12:20 священнослужитель грецького патріархату внесе закриту лампаду до Гробу.
О 12:30 розпочнеться хресна хода грецького духовенства, яке тричі обійде навколо Кувуклії. Потім патріарх роздягнеться перед входом до Гробу, де його підготує духовенство. О 12:55 патріарх разом з архімандритом увійдуть до Кувуклії та запалять свічки Благодатним вогнем, який згодом передадуть присутнім.
О 13:10 грецький патріарх залишить храм, після чого розпочнеться хресна хода вірменської громади разом із коптами та сирійцями. Завершиться церемонія близько 14:30.
Пряма трансляція події буде доступна на платформах Православної церкви України та сайті NV.ua.
У більшості православних традицій Благодатний вогонь називають «святим світлом» — символом воскресіння Ісуса Христа та світла ангела, що приніс цю звістку.
Архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря ще у 2021 році наголошував, що справжній сенс церемонії — у духовному символізмі світла, а не в самому вогні. Він підкреслив, що звичай доставляти святе світло з Єрусалима виник порівняно недавно — завдяки авіаперельотам, тоді як у давнину паломники привозили його значно пізніше.
Тим часом журналіст Димитріс Алікакос у своєму розслідуванні з’ясував, що Благодатний вогонь запалює священник. Після публікації книги з цими висновками його звинуватили у наклепі, однак суд в Афінах виправдав журналіста. Він також оприлюднив відео, де єпископ Ісідор підтверджує — саме він запалює вогонь під час церемонії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Cходження благодатного вогню у Храмі Воскресіння: де та коли дивитись appeared first on Прямий.
Схожі новини
Який міжнародний аеропорт визнано найкращим у світі
Порівняли зарплати ІТ-фахівців в Україні та за кордоном
Українські воїни потрапили у засідку на Торецькому напрямку, є загиблі