fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Європейська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва: що передувало

Європейські союзники України продовжують нарощувати внутрішнє виробництво військової техніки та усувати дефіцит, який перешкоджає виробництву артилерійських боєприпасів.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Німецький виробник зброї Rheinmetall оголосив, що компанія придбає та перепрофілює німецького виробника нітроцелюлози “Hagerdorn-NC” для виробництва зброї в рамках поточних зусиль щодо збільшення потужностей Rheinmetall з виробництва паливних боєприпасів, зокрема для 155-мм артилерійських снарядів.

Зараз Rheinmetall виробляє нітроцелюлозу на заводах у Швейцарії, Іспанії та Південній Африці та планує збільшити виробництво пороху більш ніж на 50 відсотків до 2028 року. Її дочірнє підприємство Nitrochemie Aschau із 2022 року вже наростило виробництво на 60% і має намір збільшити потужності ще на 40% до середини 2025 року.

Крім того, видання нагадує про проблему залежності від Китаю. У квітні 2024 року генеральні директори Rheinmetall Армін Паппергер та Saab Мікаель Йоханссон заявили, що КНР постачає більшість компонентів боєприпасів до Європи, що створює вузькі місця у виробничому процесі.
У відповідь на це, Rheinmetall у 2025 році розширила джерела постачання бавовняних волокон (основної сировини для нітроцелюлози) з Європи та країн-партнерок ЄС і створила стратегічний запас на кілька років уперед.

Зазначимо, що генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що європейські та українські склади зброї порожні через недостатні запаси на континенті. Це створює серйозні проблеми для глобальної безпеки.

Як повідомлялося, німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив про готовність взяти участь у забезпеченні можливої міжнародної миротворчої місії після закінчення війни Росії проти України.
Нагадаємо, керівник німецького оборонного концерну Армін Паппергер заявив, що у 2026 році на території України запрацює завод Rheinmetall з виробництва боєприпасів.

Поділитися цією публікацією