Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 27 березня закрив засідання парламенту після вимог нардепів ухвалити законопроєкт про підзвітність державних чиновників. Причому зробив він це за вказівкою Офісу президента з політичних мотивів.
Про це в етері “Прямого” заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв.
“Він закрив засідання через те, що депутати вимагали поставити у порядок денний законопроєкт, який притягає до відповідальності усіх посадовців, які не з’являються у відповідь на вимогу Верховної Ради України. Зараз вже стало абсолютно звичайною практикою, коли посадовці просто ігнорують запрошення народних депутатів. Коли рішення ухвалює Верховна Рада, вони просто не з’являються, тому що так їм захотілося. Тому що в Офісі Президента сказали не з’являтися, або їм просто не зручно відповідати на запитання народних депутатів. Будь-які можуть бути причини, але, чесно кажучи, вже всіх дістало”, – зауважив Ар’єв.
Федина закликала владу припинити знущання з бойового офіцера Іллі Лапіна
При цьому нардеп вказує, що автором цього законопроєкту є спікер парламенту Руслан Стефанчук. “Сьогодні вже почали з усіх фракцій, включно зі “Слугою народу”, вимагати, щоб Стефанчук поставив цей законопроєкт у порядок денний… Але він натомість закрив засідання. Очевидно, в Офісі Президента сказали, щоб в жодному разі не допустити цей законопроєкт до розгляду в залі”, – додав нардеп.
“Тобто, якщо депутати, зокрема це залежить від монобільшості, від “Слуги народу” передусім, якщо вони будуть дозволяти витирати об себе ноги, ну, тоді, значить, така у них фракція, така у нас влада. Але ми і колеги з “Голосу” будемо вимагати все ж таки, щоб Верховна Рада, як головний орган в державі, тому що в нас парламентсько-президентська республіка за Конституцією, а не навпаки, як її роблять зараз в Офісі Президента, щоб її поважали”, – резюмував народний обранець з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв.
Слід зазначити, що Президент України досі не підписав або не ветував закон про відкритість Верховної Ради. Зволікання пов’язано з небажанням чинної влади прозоро висвітлювати роботу державних органів, про що зокрема свідчить і ситуація в урядовому кварталі, де для українців створюють штучні перешкоди, – заявив дипломат Дмитро Чекалкін в етері “Прямого”.
“Своїм – все, чужим – закон”: як в Україні знищується парламентаризм
Нагадаємо, 20 березня 2025 року минає два місяці із часу, коли закон № 11321 був переданий на підпис Президенту України. Вказаний документ зокрема передбачає:
трансляцію засідань комітетів Верховної Ради;
можливість доступу, в тому числі онлайн, на засідання комітетів Верховної Ради журналістів та представників громадянського суспільства;
завчасне (за 24 години) публічне інформування про час проведення засідання та питання, які планує розглянути комітет на вебсайтах комітетів.
На переконання руху “Чесно”, зволікання з підписанням цього закону має негативні наслідки та містить загрозу для суспільства. При цьому хакон отримав схвальний відгук Ради Європи, де зазначили, що він “є значним кроком вперед у забезпеченні прав журналістів і працівників медіа”.
Нещодавно Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав українську владу припинити тиск на ЗМІ та блокування опозиції. Зокрема, євродепутати закликали українську владу зміцнити внутрішню політичну єдність в Україні, підтримувати парламентський плюралізм та брати участь у конструктивній співпраці з політичними партіями у Верховній Раді.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Раді спалахнув черговий скандал: чому Банкова не хоче підзвітності чиновників appeared first on Прямий.
Схожі новини
Ворог масовано обстріляв Сумську громаду: били ракетами, дронами та керованими авіабомбами
У російському порту підірвали танкер “тіньового флоту”
У Києві пролунав вибух і спалахнула пожежа: перші деталі