Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про засудження російської агресії, при цьому США проголосували проти разом з РФ. Однак залишаються сподівання, що це є лише тимчасовими поступками і філігранною грою з боку американського президента Дональда Трампа, який таким чином змушує Кремль до миру.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Іван Ступак, військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015)
“Є дві концептуальні думки в мене. Перше – я хочу вірити до останнього, залишатися оптимістом, що, можливо, це настільки філігранна гра Дональда Трампа, настільки він вітіювато планує закінчення цієї війни, настільки він тисне на РФ, що пішов навіть на такі, м’яко кажучи, непопулярні кроки серед українців і європейців. Можливо, за пів року українські волонтери будуть збирати гроші для того, щоб поставити пам’ятник Дональду Трампу в центрі Києва, на місці, де стояв колись Ленін, бо ми не дооцінили його генія і так далі. Хочу в це до останнього вірити”, – зазначив Ступак.
Помилка (п)резидента: чому пакт Путіна-Трампа приречений на провал
З іншого боку, за його словами, лунає антиукраїнська риторика від Дональда Трампа та Ілона Маска. “Ми бачимо таке голосування проти України, що не надихає на великий оптимізм. Але, знову ж таки, хочу залишатися оптимістом, вірити, що це частина гри для того, щоб змусити, переконати, натиснути, і врешті-решт ми отримаємо добрий для нас результат”, – додав військовий аналітик.
Окрім того, він прокоментував заяву від міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, який після переговорів в Анкарі повідомив, що Росія припинить бойові дії в Україні лише тоді, коли, з точки зору Кремля, переговори щодо припинення війни дадуть твердий і стійкий результат, який влаштовує РФ.
“Лавров ставить ультиматум, але ми бачимо те, що відбувається за лаштунками. В Ер-Ріяді РФ наполягала і дуже просила, щоб американські компанії повернулися до Росії, щоб європейський бізнес повернувся. Вони навіть махали цими папірцями перед обличчям американської делегації, показуючи, скільки американці втратили внаслідок того, що пішли з російського ринку… Але я припускаю, що риторика від Лаврова застаріла, вона не дуже актуальна. Тут треба дивитися більше на Путіна. Звісно, неприємно, але треба. І він є більше маркером і показником того, що відбувається. А показник такий: потрібні гроші, потрібні інвестиції до РФ. І ці інвестиції є у США”, – пояснює Ступак.
Дипломатія по-трампівськи: чому не варто демонізувати президента США
Нагадаємо, 24 лютого Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй підтримала колективну резолюцію про засудження російської агресії. Водночас серед країн, які не проголосували — США, Росія, Білорусь, Угорщина, Ізраїль, КНДР, ЦАР, Буркіна-Фасо, Бурунді, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Гаїті, Малі, Судан, Нігер, Нікарагуа, Палау і Маршаллові Острови.
Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Дональда Трампа звернулася до української влади з проханням відкликати резолюцію ООН, яка засуджує повномасштабне вторгнення Росії в Україну, та замінити її на “більш м’яку” заяву. При цьому Сполучені штати Америки просували резолюцію ООН, яка прирівнює дії України та Росії. Вона конкурує з документом, який в якому засуджується агресія РФ.
Тим часом у ЗМІ з’явилася інформація, що Трамп зустрінеться з російським диктатором Володимиром Путіним 9 травня в Москві на урочистості з нагоди закінчення Другої світової війни. Також стало відомо, що Сполучені Штати Америки нібито можуть припинити міжнародні зусилля з переслідування Росії за вторгнення в Україну.
Натомість у Білому домі поінформували, що зустрічі президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним відбудуться “дуже скоро”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Філігранна гра Трампа чи звичайна зрада: що сталося на Генасамблеї ООН appeared first on Прямий.
Схожі новини
Біткойн продовжує падати в ціні
Ополудні українські обмінники виставили свіжий курс долара
Корисні кополини: ЄС запропонував Україні власну угоду