fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Петиція на підтримку Порошенка: чого злякалась Банкова

Причиною відмови у реєстрації петиції на підтримку лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка стали не юридичні причини, а в першу чергу побоювання Офісу президента, що відповідний документ дуже швидко набере потрібні голоси.
Про це в етері “Прямого” заявив Олександр Погребиський, військовослужбовець Збройних сил України, депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність”.
“Основною причиною не були юридичні питання, оскільки з юридичної точки зору вона була абсолютно коректно подана. Текст петиції був коректний, неполітизований і не порушував чинного законодавства. Я думаю, що основною причиною стало те, що напередодні того дня, коли наклали санкції на п’ятого президента України Петра Порошенка, Офіс президента, напевно, через своїх посіпак запускав через телеграм-канали петицію про підтримку санкцій на п’ятого президента України, але вона не набрала необхідної кількості голосів”, – зазначив Погребиський.

Усе за методичкою Кремля: навіщо Банкова ховається за санкційним рішенням РНБО

Тому, на переконання депутата, коли в Офісі президента зрозуміли, що петиція на підтримку Порошенка може дуже швидко набрати необхідну кількість голосів, там вирішили заблокувати відповідний документ.
“Коли ми почули обурення громадськості та політиків стосовно накладання санкцій, Офіс президента зрозумів, що подібна петиція може швидко набрати необхідну кількість голосів, і тоді доведеться на неї відповідати. Тому не можна допустити, щоб ця петиція з’явилася на сайті. Думаю, це стало основною причиною. Якщо порівняти ту петицію, яку вони запускали, і реакцію суспільства на санкції, це не відповідало б їхній політиці стосовно опонентів”, – переконаний Погребиський.
Нагадаємо, 13 лютого Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти п’ятого президента та народного депутата Петра Порошенка. Напередодні лідер опозиції зреагував на рішення РНБО про введення санкцій та заявив, що Зеленський завдав колосального удару по внутрішній єдності, якої “Європейська Солідарність” неухильно дотримується з лютого 2022 року і яка “є нашою головною зброєю в боротьбі з агресором”.

Судилище замість нагороди: як влада переслідує тих, хто захищає Україну

Тим часом президент Європейської народної партії Манферд Вебер закликав українську владу припинити переслідування лідера опозиції Петра Порошенка. Вебер нагадав про нагальну потребу зберегти єдність в Україні на цьому вирішальному етапі війни та міжнародних зусиллях для її припинення.
Окрім того, журналісти, громадські діячі, волонтери шоковані санкціями проти п’ятого Президента Петра Порошенка. Вони називають відповідне рішення РНБО “недалекоглядним” та “недолугим” і вказують на переслідування політичних опонентів напередодні виборів в Україні.
Згодом стало відомо, що Офіс Президента відмовився реєструвати петиції на підтримку народного депутата Петра Порошенка.
До слова, соціологія КМІС свідчить, що переслідування п’ятого Президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка є намаганням влади відірвати увагу від ситуації в Україні та на фронті, а також спробами нейтралізації опозиції перед початком переговорів з Путіним.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Петиція на підтримку Порошенка: чого злякалась Банкова appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією