fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вибори в умовах війни: як їх можна провести і чи потрібно змінювати закони

Медіаюрист Тетяна Котюжинська спростувала заяви представників “слуг народу” про те, що для проведення виборів необхідно ухвалити спеціальне законодавство. За її словами, варто уважно придивитись до чинних законів і привести їх у відповідність до реалій сьогодення, зокрема щодо безпеки громадян і свободи слова.
Про це голова правління Асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська повідомила в етері телеканалу “Прямий”.
“Безумовно, що найкраще для нас – це проводити вибори. Чому? Тому що вибори обов’язково повинні бути саме періодичними. От коли в 1948 році, після закінчення Другої світової війни, ухвалювали Загальну декларацію прав людини, то прописали, що обов’язково мають проводитися періодичні, не сфальсифіковані вибори. І Україна має визначити для себе, коли і як їй ці вибори провести. Але вони обов’язково повинні бути”, – зазначила медіаюрист.

Припинення вогню, вибори та остаточна угода: РФ та США пропонують триступеневий мирний план

За її словами, у разі скасування воєнного стану, який продовжено до 9 травня, ЦВК може оголосити про початок виборчої кампанії через місяць, тобто 9-10 червня.
“Це мають бути звичайні чергові вибори. Просто вони не будуть у чергові строки, адже вони вже пропущені через воєнний стан і через питання безпеки… Тобто, фактично, якщо зараз у нас воєнний стан до 9 травня цього року, то це означає, що ЦВК має оголосити початок виборчого процесу вже 9 червня. 9-10 червня ЦВК має почати вже виборчий процес”, – пояснила Котюжинська.
Водночас вона наголошує, що принципово змінювати законодавство немає необхідності – варто лише привести його у відповідність з реаліями сьогодення, зокрема врегулювати безпекові питання, технічні моменти та нарешті відновити мовлення телеканалів “Прямий”, “Еспресо” та “П’ятого”, які були “заборонені незрозуміло чому”.

Зеленський про вибори: українці не хочуть цього

“Звичайно, що нам потрібно буде враховувати наші саме безпекові питання… Ми боїмося оголошення повітряної тривоги. І нам буде заважати провести нормальні, демократичні, вільні вибори. Ще що? Наприклад, заборонені незрозуміло, яким чином і як, три телеканали… Чому заборонені – навіть не може пояснити голова Нацради, пані Герасим’юк. Це означає, що це ставить під сумнів вільні і демократичні вибори. Чи потрібно для цього ухвалення спеціального законодавства про повоєнні вибори? Ну, очевидно, що ні. Просто потрібно виконати норму чинного закону про медіа”, – зауважила Котюжинська.
“І отак от по кожному пункту, якщо розбирати, то ми вийдемо, я думаю, на те, що нам не потрібен буде спеціальний закон. Нам потрібно буде внести зміни до певного переліку законодавства”, – додала юристка.
При цьому Тетяна Котюжинська вважає, що не обов’язково проводити вибори лише після завершення воєнного стану. Також вона вкотре наголосила, що вносити відповідні зміни до законодавства потрібно вже зараз.

Боротьба з Порошенком: як виборчий штаб Зеленського залучив ФСБ – The Sunday Times

“Головний мій посил про те, що нам потрібно вже зараз це робити. Ми цього не починаємо для того, щоб у нас не було розмов про вибори. Оце найголовніше – потрібно вже зараз змінювати законодавство і потрібно виходити з того, що нам необхідно якнайшвидше проводити за своїм покликанням, а не за примусом чиїмось там, вільні демократичні вибори”, – резюмувала голова правління Асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська.
Нагадаємо, на початку лютого Президент України Володимир Зеленський заявляв, що якщо зупинити воєнний стан для проведення виборів, то є загроза втрати армії. Водночас він зазначив, що технічно складно забезпечити голосування, особливо для військових.
Раніше повідомлялося, що у Сполучених Штатах Америки хочуть, щоб Україна провела вибори до кінця 2025 року, якщо в найближчі місяці буде домовленість про перемир’я з Росією. Натомість радник Президента України Дмитро Литвин заявив, що план спецпредставника США Кіта Келлога, в якому йдеться про проведення виборів в Україні до кінця року, є провальним.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Вибори в умовах війни: як їх можна провести і чи потрібно змінювати закони appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією