Джерело: Facebook-сторінка автора
Найважливіше враження і висновок із Мюнхенської безпекової конференції – настав час дій. Ми перебуваємо у критичній точці війни за виживання, а Європа вирішує, чи відійде в історію, як гарна згадка про територію свободи і процвітання, чи все-таки прокинеться остаточно.
Звісно, на різних майданчиках обговорювали неймовірну кількість тем – від продовольчої безпеки і до впливу на світ ШІ. Проте, безперечно, 2 теми були основними і наскрізними: спосіб, умови та формат завершення війни РФ проти вільного світу, а також майбутнє трансатлантичної безпеки і оборона способу життя, який давав Заходу процвітання протягом останніх майже 80 років.
50 глав держав і урядів, понад 150 міністрів, сотні політиків і тисячі експертів не були готові почути те, що почули від представників американської адміністрації. Це був справжній землетрус, і реагували на нього по-різному. Неможливо було не відчути як атмосфери гнітючого мороку, часом аж до приреченості, але одночасно і раптової мобілізації із закликом до остаточного витверезіння країн Європи.
Летаргічний сон безвідповідальності: Європа подає перші ознаки пробудження
Стриману надію вселяє оперативна реакція на такий розвиток подій. Верховна представниця ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки негайно зібрала на неформальну зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС і єврокомісарів. Сьогодні Еммануель Макрон збирає окремих лідерів країн Європи для вироблення спільної чіткої позиції і обговорення подальших дій. Це правильні рухи, але, очевидно, дуже багато буде залежати від того, як швидко Європа зможе почати реально робити більше, бо діяти треба вже.
У цей час вибудовування нових правил США шукають можливостей відмовитися від своєї присутності і своєї відповідальності в різних регіонах світу. Важливо, наскільки ключовий континент, Європа, буде спроможний реагувати і брати відповідальність, насамперед, за себе і переконувати Америку (яка все таки є цивілізаційним партнером) у тому, що вона має інтерес у спільних із європейцями діях.
Нам же у всіх цих тектонічних зсувах важливо не втратити свій голос і ціль своєї боротьби за вибір, за свободу; не відмовитися від базових речей, які можуть забезпечити стійкий тривалий мир і зміцнити єдність із країнами Європи. І тут критично важливими є узгодження з партнерами і спільнодія щодо всіх деталей бачення цього миру.
Припинення вогню, вибори та остаточна угода: РФ та США пропонують триступеневий мирний план
На цьому тлі ще більшою потребою для нас є зміцнення внутрішньої єдності. Це та твердь, яка допомогла нам вистояти і в 2014, і в 2022 – суспільна єдність, усвідомлення зовнішньої загрози і необхідності її подолання.
Тому ще раз. Це час діяти і нашим європейським колегам у взаємодії з нами, і так само це час діяти нам самим. Попереду тяжкі випробування, але ситуація не є безнадійною, сигнали про важливість збереження суверенної України є тому підтвердженням. Просто вона вимагає внутрішньої мобілізації.
У нас все ще багато друзів. Важливо, щоб всі вони разом із нами націлилися на щоденні активні дії, а ми показували приклад сміливості та стійкості. Іншого рецепту просто нема.
P.S. Фото – нашого невеликого, але міцного десанту на Мюнхенській безпековій конференції.
Зеленський і Ердоган провели переговори в Анкарі: основні заяви та підсумки зустрічі
Як відомо, 15 лютого Президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській безпековій конференції. Глава держави говорив про удар по Чорнобильській АЕС, вступ до НАТО та зустріч з президентом США Дональдом Трампом.
Водночас голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що переслідування п’ятого Президента та народного депутата України Петра Порошенка – це поганий сигнал у той час, коли країна потребує єдності. Він також наголосив, що дуже стурбований тим, що Порошенко, який був постійним гостем Мюнхенської конференції, не отримав дозволу приїхати на неї й зараз притягнутий до відповідальності.
Згодом Гойсґен висловив думку, що цьогорічний захід є “європейським жахіттям”, але також зазначив, що він “вніс багато ясності”. За його словами, конференція показала, що Америка за Трампа живе на іншій планеті. При цьому посадовець під час розмови на тему мирних перемовин між Росією й Україною наголосив, що Європа повинна триматися разом і демонструвати більше сили. Це означає, що вони повинні не тільки сидіти за столом перемовин, а й мати власний план безпеки України, – додав він.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Мюнхенський десант: чому важлива єдність на дипломатичному фронті appeared first on Прямий.
Схожі новини
Нідерланди готові відправити миротворців в Україну: деталі резолюції
ЄС готує для України новий пакет військової допомоги на шість мільярдів євро: що до нього увійде
Франція скликає другу зустріч для обговорення безпеки України та Європи: кого запросили на переговори