Чинна влада досі не спромоглася створити стратегічний план мобілізації в Україні, натомість перекладає свою відповідальність на місцеві органи влади та ТЦК, таким чином розпалюючи ворожнечу між цивільним населенням і військовослужбовцями, а російські спецслужби це використовують на свою користь.
Про це в етері “Прямого” заявив Валерій Прозапас, майор Збройних сил 36-ї окремої бригади морської піхоти.
“Замість того, щоб казати правду про те, що, на жаль, з мобілізацією у них не склалося, військо наповнювати вони не здатні. І тому, шановні український народе, прийміть це як даність, що ті, хто зараз вже четвертий рік скоро зустріне в армії, то, скоріше за все, про демобілізацію можна забути назавжди. І питання в тому, що якщо війна буде продовжуватися ще 2-3 роки, п’ять, вони про це не думають. У них кожен рік кінець війни і кожні півроку якийсь “потужний план перемоги”, – зазначив Прозапас.
“Тому я вважаю, що всі ці розмови абсолютно ні до чого не призведуть, тому що немає ніякого плану, немає ніяких стратегічних планів мобілізації. Крім того, ще не треба забувати подобатися електорату. Вони постійно відкладають терміни, покарання тощо”, – додав військовий.
Не тих судять: переслідування бойових офіцерів вилізе боком чинній владі
При цьому, за його інформацією, центральна влада включила репресивний механізм, змушуючи місцеве самоврядування виконувати план з мобілізації.
“А от коли вже ситуація стає критичною, то вони включають, на жаль, репресивну свою машину, спускають вниз рознарядки, і ми всі бачимо, чим це закінчується. Закінчується іноді неадекватними діями відповідальних осіб. Навіть пройшла інформація – я ще не перевіряв автентичність – керівників місцевих громад починають штрафувати за невиконання плану мобілізації. Тобто, як на мене, це повний хаос”, – інформує Прозапас.
Окрім того, військовослужбовець прокоментував активізацію в Україні російських спецслужб, які розгорнули диверсійну діяльність, зокрема підрив ТЦК.
“Ми знову боремося з наслідками. У нас вже не перший рік, на жаль, напівофіційна політика держави – це перевести всю відповідальність, знайти цапа-відбувайла, і ним обрана ТЦК. І, звичайно, якщо ви показуєте слабкість державної інституції, то туди обов’язково піде удар росіян. От вони побачили, що Українська держава, українське населення, український інформаційний простір наповнений незадоволенням, а можна сказати, в деяких випадках і ненавистю до цієї структури ЗСУ, от вони туди б’ють. Для того, щоб розпалити ворожнечу між цивільним населенням і військовослужбовцями”, – переконаний майор ЗСУ Валерій Прозапас.
Дистанційний підрив ідіота: як ФСБ вербує “жертв ТЦК”
Як відомо, протягом короткого проміжку часу в Україні сталися випадки насильства, жертвами яких стали військовослужбовці Збройних Сил України. Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський заявив, що ці злочини потребують ретельного розслідування, а винні мають понести заслужене покарання.
У приміщенні Кам’янець-Подільського ТЦК на Хмельниччині стався вибух. Станом на 6 лютого двоє потерпілих залишаються в реанімації. Лікар, який отримав перелом черепа, перебуває у стані середньої тяжкості, а ще одна жінка – у важкому, але стабільному стані
На Полтавщині невідомий напав на військовослужбовця, який проходив службу в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Внаслідок нападу боєць загинув.
У Рівному зловмисник підірвав вибуховий пристрій, у результаті чого кілька військових отримали поранення. Один із постраждалих перебуває у вкрай тяжкому стані.
У Павлограді (Дніпропетровська область) стався ще один вибух на території місцевого ТЦК. Військовий, який отримав поранення, перебуває у стабільному стані, його травми легкі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Потужні плани” замість дієвої стратегії: хто і як спотворив мобілізацію в Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
Під Покровськом окупанти у січні втратили сім тисяч військових, це більше ніж за 10 років другої чеченської війни
Порошенко на NBC News: американські інвестиції у видобувну галузь можуть стати однією з безпекових складових для України
Україні може не вистачити блакитного палива