fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Займіться нарешті своєю роботою”: чого військові вимагають від парламенту

Попри складну ситуацію на фронті і безліч нагальних проблем, провладна більшість у Верховній Раді відмовляється виконувати свої задачі. Зокрема необхідно передати ПДФО бригадам, посилити фортифікації, заборонити експорт нафтопроводом “Дружба”, а також нарешті активізувати свої позиції на дипломатичному фронті.
Про це в етері “Прямого” заявила Ірина Геращенко, народна депутатка, співголова фракції “Європейська Солідарність”.
“Відкрилася 13-та сесія Верховної Ради дев’ятого скликання. На один день, дві години попрацювали, роз’їхалися. Це абсолютно ненормальна робота парламенту воюючої країни. З неадекватним порядком денним, з безвідповідальним ставленням до своєї роботи. Ми цього не толеруємо і вважаємо, що так не можна”, – наголосила народна депутатка.

Порошенко: запровадження уповноважених із закупівель без повернення ПДФО бригадам – це знущання з армії

За її словами, парламент має негайно розв’язати важливе для військових питання – це ухвалити законопроект про передачу підрозділам податку на доходи фізичних осіб.
“Як працює парламент? Просто позорище, коли люди в парламенті можуть збиратися раз на місяць, на два дні, не думаючи про те, чим живе країна… Ми сьогодні мали дуже багато зустрічей з військовими на різних підрозділах, на різних напрямках. Про що говорять військові? Вони вимагають від парламенту прийняти законопроект про передачу підрозділам ПДФО. Підрозділи сьогодні самі закуповують собі дрони, РЕБи, часто дизельне паливо. Їм не вистачає цих коштів. Вони заробили ці податки, вони мають право їх отримувати”, – повідомила Геращенко.
Окрім того, додає народна обраниця, ключовим питанням залишається і спорудження фортифікацій.
“Друге – фортифікації. На Куп’янському напрямку дуже складна ситуація. І повірте, там можна було б, якби думали головою, якби влітку не спостерігали просто за тим, як ворог себе поводить, а будували там фортифікаційні споруди, можна було б тримати оборону не такими великими жертвами, як сьогодні наші Збройні Сили це демонструють. Не можна все перекладати на жертовність ЗСУ”, – пояснює нардеп.

Чорна мітка Залужному: яка мета атак Банкової на військових та Порошенка

Геращенко наголошує, що провладна більшість у парламенті ігнорує виконання своїх задач, натомість цивільне керівництво держави намагається перекласти відповідальність за свої прорахунки на військових, забуваючи про бойовий імунітет українських захисників.
“Наші військові усвідомлюють, наскільки важка ситуація на фронті. І дуже багато навіть тих, хто перенесли поранення, повертаються потім у свої підрозділи, тому що там побратими, вони хочуть стояти плече до плеча. І це вражає, коли на одній частині суспільства лягає весь цей вантаж війни, а друга частина суспільства, зокрема і парламент, може собі розхлябано ставитись до виконання своїх задач”, – каже народна обраниця.
“Велике питання менеджменту у ЗСУ. І це питання до керівництва. У нас зараз намагаються все на генералів перекласти, армію це дуже деморалізує. Коли під час воєнного стану забувають про бойовий імунітет військових. Коли на військових перекладають, вони так воюють, вони так будують там фортифікацію. А за що відповідає цивільне політичне керівництво? Найвище політичне керівництво за що відповідає?” – задається Геращенко риторичним запитанням.

Замороження, вибори, переговори: чи справді таким є мирний план Трампа

Загалом, як наголошує народна депутатка з “Євросолідарності”, Верховна Рада має негайно розв’язати такі питання: передати ПДФО бригадам, заборонити експорт нафтопроводом “Дружба”, обмежити зарплати державним чиновникам, а також нарешті оголосити переговорні позиції з РФ, щоб не було порушено ключового принципу “про Україну без України”.
“Ми би хотіли почути від влади, від уряду, від офісу президента: так а Україна де в цих переговорах? Який наш план? Вже ми забули про цей план незламності, план потужності. Який наш план закінчення війни? Який наш план перемоги? Який наш план збереження України? Який наш план посилення ЗСУ? І навколо цього має об’єднатися парламент. Навколо Збройних Сил України”, – резюмувала Ірина Геращенко.
Нагадаємо, Верховна Рада 4 лютого відкрила 13 сесію – уперше в українській історії. Однак у народних обранців не вистачило голосів, щоб ухвалити порядок денний сесії і план законопроектної роботи.
Так, парламент зокрема не встиг розглянути законопроєкт про продовження терміну проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для військовозобов’язаних зі статусом “обмежено придатний” до 5 лютого. Водночас громадян, які не встигли пройти медичне обстеження, не штрафуватимуть і не оголошуватимуть у розшук.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post “Займіться нарешті своєю роботою”: чого військові вимагають від парламенту appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією