fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Німеччину накрили акції протесту перед виборами: чому це важливо для України

У Європі не розуміють, якими будуть подальші кроки президента США, зокрема і щодо України, тому лідери найбільших країн продовжують узгоджувати свої позиції. Водночас у Німеччині напередодні виборів активізувалися акції протесту, що стрімко зменшує шанси лідера ХДС Фрідріха Мерца стати канцлером.
Про це в етері “Прямого” повідомив журналіст Deutsche Welle Роман Гончаренко.
“Нещодавно була зустріч міністрів оборони п’ятьох найбільш у військовому плані потужних європейських країн. І Німеччина, і Велика Британія, і Франція, Польща, Італія там були. Тобто зараз на фоні приходу Трампа до влади всі очікують, які будуть його кроки щодо України, поки ж ясності немає. Відповідно, відбувається узгодження позицій. Ну, і, звичайно, вибори в Німеччині – це теж важливий чинник. І через два-три тижні, коли стане зрозуміло, хто переміг, я думаю, ми побачимо, можливо, ще один раунд переговорів, вже тоді, коли стане ясно, хто буде новим канцлером Німеччини”, – зазначив Гончаренко.
При цьому він прокоментував масові протести проти співпраці ХДС і ХСС з правопопулістською партією “Альтернатива для Німеччини”, яка вважається проросійською і виступає зокрема за зняття санкцій з РФ, припинення постачання зброї Україні і радикальні зміни у міграційному законодавстві.

Допомога в обмін на копалини: Шольц розкритикував Трампа за “егоїстичні” умови підтримки України

За словами журналіста, лідер ХДС і кандидат у канцлери ФРН Фрідріх Мерц заперечує таку співпрацю з ультраправою партією, яка останнім часом стає все більш популярнішою в Німеччині.
“Тим не менше проблема міграції в Німеччині існує і ця партія “Альтернатива для Німеччини” також набрала зараз понад 20% голосів в опитуваннях, збільшивши вдвічі свій результат на попередніх виборах, набрала саме на темі міграції. Тому що в Німеччині мільйони біженців з різних країн, економічних біженців, політичних біженців, і установи країни не справляються”, – пояснює Гончаренко.
“Це нова ситуація для Німеччини. Ще рік тому були стотисячні протести в Німеччині проти “Альтернативи для Німеччини”, яка вважається частково правоекстремістською партією. А зараз протести проти ХДС. Тобто це голосування може або допомогти Мерцу перемогти, його партія зараз на першому місці, в нього близько 30% пунктів, або він може втратити один-два відсоткові пункти. І вже є опитування, які це показують”, – додав він.

Німеччина може змінити свою позицію щодо надання Taurus та вступу України до НАТО: Порошенко пояснив за яких умов

Гончаренко також наголосив, що позиція Мерца щодо надання Україні ракет Taurus повністю збігається з політикою чинного канцлера Олафа Шольца.
“Незвичність полягає в тому, що навіть в програмі соціал-демократичної партії Шольца записано, щоб Taurus Україні не давати, оскільки, мовляв, це ескалація, якою вони хочуть уникнути. І тут, до речі, вони в чомусь співзвучні з позицією Мерца. Просто Мерц каже, що так, ми можемо дати Taurus, але якщо треба узгоджувати з американцями, з європейцями, іншими країнами-партнерами по НАТО. Але, в принципі, Мерц повторює тезу Шольца про те, що Німеччина не має бути втягнута в цю війну. Тут вони збігаються”, – зауважив журналіст Deutsche Welle Роман Гончаренко.
Нагадаємо, дострокові вибори у Німеччині відбудуться 23 лютого. У них братимуть участь 29 партій. Водночас нещодавно десятки тисяч жителів Німеччини вийшли на акції протесту на тлі планів ХДС/ХСС радикально посилити міграційне законодавство, яке отримало у Бундестазі підтримку правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини”.
На багатьох акціях об’єктом критики став кандидат у канцлери, лідер ХДС Фрідріх Мерц. Водночас, як інформує Deutsche Welle, Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) канцлера Олафа Шольца набрала три відсоткові пункти після відмови підтримати цей суперечливий законопроєкт про міграцію.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Німеччину накрили акції протесту перед виборами: чому це важливо для України appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією