fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Примус до виборів: навіщо влада розбурхує політичні суперечки в Україні

В інформаційному просторі з подачі Офісу президента педалюється тема виборів в Україні. Однак така риторика, на думку громадського середовища, є дуже шкідливою, адже вона продовжує розбурхувати внутрішні політичні суперечки на догоду Кремлю та проросійської “п’ятої колони”.
Про це в етері “Прямого” розповів дипломат Дмитро Чекалкин.
“На сьогодні це не є найактуальнішою темою в Україні, і це може знову розбурхати внутрішні суперечки. Ми бачимо, як зараз підключилися російські “п’яті колони”, щоб максимально розбурхати внутрішні протиріччя в країні. Це розтягує частини суспільства на діаметрально протилежні боки. Бачимо, як реагують українські соціальні мережі на ганебні випадки нападу на бійців ЗСУ… Адже росіяни активно просувають тему внутрішнього конфлікту, що це громадянська війна”, – зазначив Чекалкин.
При цьому він нагадав, як вище керівництво держави на початку повномасштабного вторгнення запевняло громадян, що все буде добре, замість того, щоб заохочувати українців доєднуватися до спротиву.

“Червона лінія, яку не можна перетинати”: Драпатий закликав до “жорсткої реакції” на вбивства військових ТЦК

“Моя головна претензія до нинішнього політичного керівництва в тому, що вони мало роблять для правильної мобілізації населення. Подивіться на перше звернення президента зранку 24-го лютого: “Зберігайте спокій, лишайтеся по домівках”… Замість того, щоб закликати українців поєднуватись до загонів територіальної оборони і йти до військкоматів, вони казали зберігати спокій”, – нагадує дипломат.
“Сьогодні українське суспільство продовжують розділяти, протиставляючи армію і суспільство. Це на руку Путіну. Вони ж якраз і пишаються тим, скільки людей вони “мобілізували” на окупованих територіях. Вони стверджують, що це громадянський конфлікт, де українці воюють з українцями”, – додав Чекалкин.
Окрім того, він вказав і на активну роль Андрія Портнова як “актора гібридної війни в Україні”, якого досі прикривають в Офісі президента.
“З десяти колишніх депутатів проросійських партій в Україні, на яких накладені американські санкції, дев’ять або за ґратами, або втекли в Росію. Єдиний, на кого накладені американські санкції, Портнов, залишається без українських санкцій, без притягнення до відповідальності. Він не лише нагнітав протистояння всередині суспільства і вимагав знищення нас у фільтраційних таборах, а він таким чином збирав для російських органів всю інформацію”, – пояснює дипломат.

Банкова спровокувала парламентську кризу: чому це небезпечно для України

Нагадаємо, Офіс президента розпочав активну підготовку до виборів, про що свідчать переслідування політичних опонентів, зокрема і Петра Порошенка, а також утиски військових та відкриття кримінальних справ проти генералів, щоб змусити їх підтримати чинну владу.
При цьому 30 січня регламентний комітет Верховної Ради рекомендував народним депутатам підтримати рішення про відсторонення лідера фракції “Європейська солідарність” Петра Порошенка від участі у засіданнях парламенту. Це рішення вже викликало хвилю критики серед журналістів та громадськості, які вбачають у ньому прояв політичних переслідувань.
Так, журналіст Сергій Сидоренко назвав рішення комітету “тотальною ганьбою” та “махровим проявом політичної цензури”. На його думку, це продовження тенденції обмеження політичної конкуренції, яку раніше демонструвало виключення опозиційних телеканалів із цифрового мовлення.
Однак згодом нардеп від “Слуги народу” заявив, що можливе відсторонення п’ятого Президента України та лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка від засідань Верховної Ради можуть скоротити до трьох днів через негативну реакцію у Європі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Примус до виборів: навіщо влада розбурхує політичні суперечки в Україні appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією