Українцям не варто перебільшувати значення інавгураційної промови новообраного президента США, однак тези Дональда Трампа про розширення кордонів можна вважати тривожними, адже такі позиції співпадають зі світоглядом кремлівського диктатора Володимира Путіна.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Олег Шамшур, дипломат, колишній посол у США і Франції.
“Центральна подія – це прийняття присяги. Важливий елемент – це виступ президента, безумовно. Але не треба перебільшувати його значення. Тому що, як правило, про ці виступи через декілька тижнів забувають. По-перше, тут нічого особливого, це фактично на 80% передвиборчий виступ на передвиборчому мітингу. Тобто він сказав, що буде робити те, що вже казав не один раз”, – зауважив Шамшур.
Мир через ескалацію: як Трамп може змусити Путіна припинити війну
Водночас він звернув увагу, що Трамп під час інавгураційної промови знову згадав про розширення кордонів і про Панамський канал.
“Найбільш тривожна для нас саме ця думка, яка формально не дотична до України – про Панамський канал, про Гренландію і про Канаду. Чому? Тому що це свідчить про те, що Трамп вважає, що є окремі закони для великих держав, а є окремі закони для слабких країн. І слабкі країни мають враховувати інтереси великих держав, таких як Сполучені Штати. Плюс він фактично заперечує один з основних принципів міжнародного права про непорушність кордонів”, – вважає дипломат.
На його думку, у Трампа і Путіна фактично співпадає світоглядне сприйняття свого місця у міжнародній політиці, що може негативно вплинути на Україну.
“Це дуже тривожно, особливо у перспективі можливої зустрічі або телефонної розмови. І отут дуже важливо буде подивитися, наскільки буде дотримуватись принцип “нічого про Україну без України”. Це, в принципі, дуже модна зараз тенденція в аналітиці американській – take-aways: ят які основні висновки, що ти виніс від тієї чи іншої події або промови. Це основне, що я для себе виніс з цієї промови, тому що все інше було очікувано”, – наголошує Шамшур.
Порошенко з Брюсселя закликав Трампа «зробити НАТО великим знову»
За його словами, для Трампа головним пріоритетом стане все-таки внутрішня політика, тому він особливо не зважатиме на національні інтереси інших країн, зокрема й України.
“Якщо говорити про внутрішню політику, то Трамп взяв на себе забагато зобов’язань. І оця теза про “золотий вік”, яку він постійно педалює. І обіцянка дуже швидко приборкати інфляцію. Тобто для нього зараз головне – вивільнити руки, зупинити війну в Україні. І йому абсолютно байдуже, за яких умов, порушить це наші національні інтереси чи ні. Головне – вивільнити руки для внутрішніх політичних сюжетів, для вирішення цих проблем. Це економіка, перш за все, і міграція. І другий момент в зовнішній політиці – зосередитись на стосунках з Китаєм. І для цього він, я вважаю, буде робити все можливе, включно з неприйнятними для нас заходами”, – переконаний колишній посол України у США.
Нагадаємо, 20 січня Дональд Трамп офіційно вступив на посаду 47 президента Сполучених Штатів Америки. Під час інавгураційної промови він зробив низку гучних заяв. Трамп заявив, що Америка закінчить війни, в які не вступала, і розбудує найсильнішу армію. Також він оголосив зміни назв географічних об’єктів, зокрема назву Мексиканської затоки планують замінити на затоку Америки, а також заявив про повернення Панамського каналу США.
Важкий вибір Трампа: як криза нерухомості спонукатиме Путіна до суттєвих поступок
Окрім того, Трамп під час своєї інавгураційної промови пообіцяв здійснити кроки для дослідження Марса в межах свого президентського терміну, повідомляє CNN. “Ми прагнутимемо до зірок, запускаючи американських астронавтів, щоб вони встановили зоряно-смугастий прапор на планеті Марс”, — заявив він.
Тим часом у Сполучених Штатах Америки анонсували нові рішення 47 президента, які він планує підписати після інавгурації. Зокрема, Трамп хоче припинити допомогу іншим країнам, якщо вона суперечить стратегічним інтересам США.
При цьому 47-й президент США Дональд Трамп після вступу на посаду заявив, що планує зустрітися з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Разом з тим, він у промові пообіцяв закінчити війни, однак жодного слова не промовив щодо України.
Натомість російський диктатор Володимир Путін заявив про готовність до діалогу з адміністрацією обраного президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни в Україні. За його словами, метою такого діалогу має бути “не коротке перемир’я, а довгостроковий мир”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Згадав Марс, але “забув” про Україну: у чому небезпека інавгураційної промови Трампа appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає