fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна та Франція можуть започаткувати спільне виробництво зброї: про яке озброєння йде мова

Україна та Франція активно обговорюють можливості індустріальної співпраці в оборонній галузі, зокрема створення спільних проєктів із виробництва зброї.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.
Така перспектива обговорювалася під час зустрічі заступника міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергія Боєва зі спеціальним уповноваженим президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельбротом.
Під час переговорів українська сторона презентувала стратегічні проєкти в оборонно-промисловому комплексі (ОПК) на 2025 рік та обговорила можливості їх фінансування.
“Українські виробництва потребують додаткового фінансування для повного використання їх потужностей. Ми вже виробляємо снаряди, артилерійські установки та далекобійні дрони. Але одним із ключових пріоритетів залишається протиповітряна оборона (ППО”, – зазначив Сергій Боєв.
Особливу увагу приділили можливості спільного виробництва зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) та перехоплювачів. Франція, яка є одним із провідних виробників засобів протиповітряної та протиракетної оборони, може стати важливим партнером у цих проєктах.
Співпраця в оборонній галузі відкриває можливості для посилення обороноздатності України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
“Це важливо не лише для підвищення спроможностей Збройних сил України зараз, а й для забезпечення стабільного оборонного потенціалу в майбутньому”, – підкреслив Боєв.
Розвиток спільного виробництва також сприятиме модернізації української оборонної промисловості та зміцненню її позицій на міжнародному ринку.
Франція є одним із провідних партнерів України у протистоянні російській агресії. Спільне виробництво сучасних зразків зброї не лише забезпечить нові можливості для української армії, але й стане внеском у колективну безпеку європейського регіону.
Україна очікує на подальші переговори та конкретні домовленості щодо реалізації цих проєктів.
Раніше повідомлялось, що Велика Британія готова забезпечувати постійну та всебічну підтримку для зміцнення позицій України, зокрема, інвестувати у виробництво зброї в Україні.
Відомо, що німецький оборонний концерн Rheinmetall невдовзі завершить будівництво другого військового підприємства в Україні. Також Rheinmetall запустив виробництво на своєму першому заводі на території України.
Нагадаємо, що Міністерство оборони США уклало з компанією Williams International контракт на суму 253,7 мільйона доларів, який передбачає збільшення обсягів виробництва ракет, зокрема, в рамках програм військової допомоги Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна та Франція можуть започаткувати спільне виробництво зброї: про яке озброєння йде мова appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією