fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Інавгурація Трампа: чи змушуватиме він Україну до передчасних переговорів із Росією

Європейські союзники України висловили обережний оптимізм щодо того, що новообраний президент США Дональд Трамп не змусить Київ розпочати передчасні переговори з Росією.
Про це пише американське видання Bloomberg.
Визнання послідувало за серією приватних переговорів із членами команди Трампа, під час яких трансатлантичні партнери обґрунтували необхідність подальшої підтримки України. Про це розповіли європейські чиновники, знайомі з питанням.
За їхніми словами, цей обмін думками дає підстави вважати, що майбутня адміністрація може допомогти Україні повернутися на позиції сили до початку переговорів.
При цьому вони попереджають, що не знають, як вчинить майбутній президент, який має репутацію людини, що відкидає поради або змінює курс в останню хвилину.
За словами європейців, офіційні особи Трампа, схоже, виявилися сприйнятливими до двох аргументів – новий американський лідер ризикує зазнати приниження, яке можна порівняти з хаотичним відходом президента Джо Байдена з Афганістану, якщо він відмовиться від Києва. І що якщо Росія здобуде таку перемогу, це тільки підштовхне Китай до більш агресивних дій.
За словами європейських та українських чиновників, незважаючи на те, що планувальники в команді Трампа висувають кілька ідей, поки що немає плану дій щодо України, який можна було б реалізувати після інавгурації 20 січня.
“Однак ці розмови викликали почуття обережного полегшення в європейських столицях. Чиновники ЄС прораховували найгірші сценарії на випадок, якщо Трамп виконає обіцянку швидко закінчити війну – і, можливо, укладе угоду, яка відсуне Київ убік і зміцнить Володимира Путіна” – йдеться у статті.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що не передбачає розриву відносин з Україною – і підкреслила логіку зміцнення позицій Києва.
“Єдиний спосіб змусити Росію сісти за стіл переговорів – це створити для неї складну ситуацію. У Трампа є можливість використовувати як дипломатію, так і стримування, і я очікую, що так буде і цього разу” – зазначила вона.
За словами людей, знайомих із бесідами, Трамп висловив зацікавленість у спостереженні за здійсненням так званої угоди століття, коли мова зайшла про Україну. За їхніми словами, він також критикує поведінку Путіна, хоча й прагне відкрити канал зв’язку з російським лідером.
Проте обраний президент створив враження, що не сильно зацікавлений у долі України або не визнає стратегічного значення війни для інтересів США, кажуть співрозмовники.
Зазначається, що лідери європейських столиць дедалі більше переконуються, що угода щодо припинення бойових дій буде досягнута в осяжному майбутньому. Вони сподіваються, що посилення санкцій проти Москви і військова підтримка Києва завдадуть Росії економічної та військової шкоди і створять умови для переговорів щодо України.
Незважаючи на риторику передвиборчої кампанії, спрямовану проти України, команда Трампа усвідомлює, що може означати провал у цьому протистоянні, особливо з урахуванням виведення військ з Афганістану, сказала низка чиновників.
За їхніми словами, коли йдеться про пошук рішення, є розуміння того, що будь-яка угода повинна буде включати гарантії безпеки для Києва в тій чи іншій формі.
За словами людей, обізнаних із перебігом обговорень, це неминуче призведе до напружених дебатів про те, чи слід вводити американські війська в разі нападу на Україну після припинення вогню, що є важливим елементом для забезпечення європейської підтримки.
Членство України в НАТО, відмова від якого є однією з головних вимог Росії, дуже малоймовірне за Трампа, на думку європейських чиновників. Однак європейці хочуть, щоб це питання залишалося на столі переговорів.
Зазначимо, що 6 листопада у США підрахували результати загальнонаціонального голосування на виборах. Дональд Трамп набрав більшість, забезпечивши собі 277 голосів виборників за необхідних 270. 20 січня відбудеться інавгурація новообраного президента.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація Джо Байдена активно працює над тим, щоб передати новообраному президенту Дональду Трампу сильні позиції у питанні підтримки України.
Відомо, що команда новообраного президента США Дональда Трампа працює над організацією телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.
Як повідомлялося, рішення США про введення санкцій проти найбільших нафтових компаній Росії, зокрема і “Газпрому”, серйозно вдарить по Кремлю і може стати суттєвим козирем для Дональда Трампа на майбутніх переговорах з Володимиром Путіним.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Інавгурація Трампа: чи змушуватиме він Україну до передчасних переговорів із Росією appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією