Білоруський диктатор Олександр Лукашенко знову заговорив про те, що нібито хтось іззовні наказує президентові України Володимирові Зеленському «втягувати Білорусь у війну». Однак подібні висловлювання радше свідчать про чергову фазу «сезонного загострення» Лукашенка та про ІПСО (інформаційно-психологічну операцію), запущену Кремлем. Таку думку висловив дипломат і колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний в ефірі телеканалу «Прямий».
На його переконання, подібні «виходи в ефір» є в Лукашенка мало не за розкладом, адже щороку він двічі «збуджується»: у лютому та жовтні. За словами Безсмертного, до цих випадів уже можна звикнути, як до планового техогляду автомобіля.
Сутність останніх заяв Лукашенка зводиться до того, що він не сам генерує такі тези, а служить «ходячою ІПСО» кремлівських інтересів. Диктатор із Мінська знову намагається утримати особисту владу на тлі псевдовиборчої кампанії, яку планують провести 26 січня 2025 року. Лукашенко начебто знову буде балотуватися на наступний президентський термін (вже сьомий), а ті вибори міжнародна спільнота, ймовірно, як і всі попередні з 1996 року, не визнає.
Роман Безсмертний звернув увагу на те, що нинішня «суєта» Лукашенка — частина плану з «оновлення диктатури». Для створення видимості політичної активності він запускає яскраві, але порожні інформприводи про те, що його нібито намагаються «втягнути у війну». У реальності, додає дипломат, Лукашенко давно перетворився на «ганчірку на вході до будинку Путіна», і подібні заяви лише підтверджують його залежність від Кремля.
Безсмертний також нагадав про деталі телефонної розмови між Лукашенком і Зеленським на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну — тоді білоруський самопроголошений лідер ніби перепрошував за удари росіян із території Білорусі. Прессекретарка Лукашенка, зі свого боку, поспішила це заперечити, але підтвердила саму розмову.
Підсумовуючи, експерти вважають, що чергові скандальні заяви Лукашенка — це просто «порожній шум», покликаний дати йому привід для політичної активності, налаштувати людей у Білорусі на вибори та водночас послужити кремлівським планам дискредитації України. У Києві ж вкотре закликають сприймати слова білоруського диктатора як елемент пропаганди і розуміти, що вплив таких заяв на реальний стан речей є мінімальним.
Схожі новини
Вибори в умовах війни: політичні інтриги та виклики для України
S. T. A. L. K. E. R. 2 вилітає з ТОП-100: аналіз причин та перспектив
Пентагон затвердить план допомоги Україні до 2027 року: які пункти розглянуть