Ханука — єврейське свято, присвячене відновленню Єрусалиму та повторному освяченню Другого Храму на початку повстання Маккавеїв проти імперії Селевкідів у ІІ столітті до нашої ери.
Цього року Ханука, яку також називають святом світла і дива відзначатиметься з 25 грудня 2024 року до 2 січня 2025 року.
Ханука відзначається протягом восьми ночей і днів, починаючи з 25-го дня місяця Кіслева за єврейським календарем, який може відбутися в будь-який час з кінця листопада до кінця грудня за григоріанським календарем.
Свято відзначається запалюванням свічок у канделябрі, які зазвичай називають менора або ханукія. Одна гілка зазвичай розміщується над або під іншими, а її свічка (шаммаш) використовується для запалювання інших восьми, поки всі не запаляться разом в останню ніч.
Ханука набула великого культурного значення серед світських євреїв, оскільки часто відбувається приблизно в той самий час, що й Різдво.
На Хануку заведено влаштовувати святкові застілля з родичами та близькими. Дітям дарують подарунки, а також є звичай допомагати тим, хто цього потребує. При цьому на стіл подають картопляні оладки латкес, пончики суфганійот та різноманітні молочні страви.
Існує звичай їсти їжу, смажену або запечену в олії (бажано оливковій олії), щоб відзначити чудо маленької колби з олією, яка підтримувала Менору Другого Храму запаленою протягом восьми днів.
У рабинській літературі також згадується традиція їсти сир та інші молочні продукти під час Хануки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Ханука: що це за свято, коли та як його відзначають appeared first on Прямий.
Схожі новини
Бої точаться за кожен будинок: ЗСУ повідомили про ситуацію у Торецьку
Несвятковий настрій: в України дуже серйозні проблеми зі сприйняттям на Заході
Армія РФ 35 разів обстріляла Нікопольщину, є руйнування та поранений