Кількість росіян, які вважають допустимим застосування ядерної зброї проти України, зростає. За даними опитування, у листопаді, таку ідею підтримують 39% громадян. У липні цей показник становив 34%, а у квітні 2023 року — 29%.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Зокрема, “однозначно” виступають за ядерний удар 11% респондентів, ще 28% вважають його “скоріше виправданим”. Це найвищий рівень підтримки такого сценарію з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Водночас кількість противників використання ядерної зброї знизилася до 45% порівняно з 52% у липні.
Категорично проти ядерного удару виступають 21% росіян, тоді як 24% сумніваються у доцільності такого кроку. Ще 15% не змогли дати чітку відповідь.
“На настрої росіян впливають постійні заяви керівництва РФ про можливість застосування ядерної зброї. Такі розмови поступово формують у суспільстві думку, що це прийнятно і навіть морально виправдано, — розповіли організатори опитування
Варто додати, що російська пропаганда відіграє значну роль у просуванні ідеї ядерного удару як способу демонстрації сили та швидкого завершення війни, ігноруючи при цьому потенційні наслідки. Як результат, страхи населення перед ядерною війною знижуються.
Додатковий імпульс для обговорень ядерної ескалації дала нова ядерна доктрина Росії, затверджена Володимиром Путіним 19 листопада.
Документ розширює можливості використання ядерної зброї, дозволяючи її застосування у випадку атаки безпілотниками, крилатими ракетами або загрози втрати територій.
Попри ядерний шантаж, який Москва активно використовує з початку війни, на Заході такі заяви викликають дедалі менше страху.
Франція та США вже заявили про готовність реагувати на будь-які ядерні погрози з боку Кремля. Натомість у самій Росії ця риторика продовжує залишатися засобом тиску, навіть якщо її серйозність дедалі більше піддається сумнівам.
Як відомо, президент Росії Володимир Путін визнав, що для удару по Дніпру 21 листопада РФ випробувала новітню балістичну ракету середньої дальності “Орешник”, яка здатна нести ядерний заряд. Раніше Україна заявила, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські війська вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету – ймовірно “Рубеж”, яка є потенційним носієм ядерного заряду.
Напередодні, 19 листопада, посольство США в Україні заявило, що отримало “конкретну інформацію” про можливу значну повітряну атаку 20 листопада і попередило про це американських громадян. З міркувань обережності посольство США було зачинено.
Нагадаємо, 19 листопада російський диктатор Володимир Путін своїм указом затвердив оновлену ядерну доктрину Росії. Згідно з документом, агресія будь-якої держави зі складу військової коаліції проти Росії чи її союзників розглядається як агресія усієї коаліції. У разі агресії з боку неядерної держави за підтримки ядерної Росії розцінить її як спільний напад.
Крім того, тепер РФ може застосувати ядерну зброю у відповідь не лише на застосування зброї масового ураження, а й звичайної зброї, якщо для неї чи її союзників буде створено “критичну загрозу для суверенітету чи територіальної цілісності”.
Після цього Сполучені Штати вирішили відкоректувати стратегію ядерного стримування на тлі “ескалації ядерних супротивників”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Росії рекордно зросла кількість прихильників завдання ядерного удару по Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
Повітряні сили вночі знищили 37 ворожих дронів
До України з візитом прибув голова МАГАТЕ Гроссі
Росія сповільнила просування на фронті, але все одно зазнає рекордних втрат