Сполучені Штати Америки не планують передавати Україні ядерну зброю.
Про це виданню Newsweek заявили в Білому домі, коментуючи публікацію заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, в якій той стверджував, що Вашингтон “всерйоз обговорює наслідки” передачі Києву такого виду озброєння.
“Ми не плануємо озброювати Україну ядерною зброєю”, – заявили виданню в адміністрації чинного президента США Джо Байдена.
Як відомо, Медведєв у своєму пості від 26 листопада заявив, що обговорення передання ядерної зброї Україні можуть бути сприйняті як підготовка до ядерного конфлікту з Росією. Він також зазначив, що фактичне передання такої зброї трактуватимуть як акт агресії проти РФ, нагадавши про пункт 19 основ державної політики в галузі ядерного стримування. “Наслідки очевидні”, – пригрозив заступник голови Радбезу РФ.
Виступ Путіна із завуальованим ядерними погрозами. Що все це означає?
За кілька днів до цього The New York Times із посиланням на анонімні джерела повідомила, що деякі американські та європейські чиновники обговорювали можливість передання Україні ядерного арсеналу, який країна втратила після розпаду СРСР. Однак офіційного підтвердження подібних планів не надходило.
Як відомо, 19 листопада Володимир Путін затвердив нову редакцію ядерної доктрини Росії. Згідно з документом, агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави за підтримки ядерної держави вважатиметься спільним нападом, що розширює підстави для застосування Москвою ядерного арсеналу.
Як відомо, президент Росії Володимир Путін визнав, що для удару по Дніпру 21 листопада РФ випробувала новітню балістичну ракету середньої дальності “Орешник”, яка здатна нести ядерний заряд. Раніше Україна заявила, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські війська вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету – ймовірно “Рубеж”, яка є потенційним носієм ядерного заряду.
Нова ядерна доктрина РФ: чому це суто пропагандистський крок Путіна
Напередодні, 19 листопада, посольство США в Україні заявило, що отримало “конкретну інформацію” про можливу значну повітряну атаку 20 листопада і попередило про це американських громадян. З міркувань обережності посольство США було зачинено.
Тогож дня, 19 листопада, російський диктатор Володимир Путін своїм указом затвердив оновлену ядерну доктрину Росії. Згідно з документом, агресія будь-якої держави зі складу військової коаліції проти Росії чи її союзників розглядається як агресія усієї коаліції. У разі агресії з боку неядерної держави за підтримки ядерної Росія розцінить її як спільний напад.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Білому домі прокоментували чутки про надання Україні ядерної зброї appeared first on Прямий.
Схожі новини
Повітряні сили вночі знищили 37 ворожих дронів
До України з візитом прибув голова МАГАТЕ Гроссі
Росія сповільнила просування на фронті, але все одно зазнає рекордних втрат