fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Оперативне реагування чи звичайна PR-акція: що означає заборона Telegram для держслужбовців

Джерело: Facebook-сторінка автора
Держслужбовцям і військовим раптом заборонили використовувати Telegram. Новина про це облетіла всі медіа. Не здивуюся, що держслужбовці розмістять її в своїх офіційних телеграм-каналах. Але нюанс в тому, що це лише PR-акція, а не державне реагування.
Ми звикли, що влада багато чого робить заради хайпу. І ситуація з Telegram – ще один яскравий приклад. Адже хто заборонив, що саме заборонено і кому – нічого про це невідомо. Новини є, а якихось рішень про заборону немає.
Вчергове нагадаю, що заборонити будь що в Україні може або суд, або державний орган. При чому держорган може це зробити лише у випадку, якщо є закон, який надає йому такі повноваження.
Натомість, Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК), на який посилаються медіа в своїх новинах, – це навіть не державний орган. Це просто один з робочих органів РНБО. Повноважень щось забороняти у нього немає – для цього потрібен закон. Закон, якого немає.
Я багато кажу, про необхідність ухвалення закону про регулювання платформ типу Telegram. Півроку тому мною зареєстрований проект закону, який надавав би відповідні механізми, як це зробити. В тому числі, він передбачає підстави, за яких чиновникам (і не тільки їм) може бути заборонено використання того ж Telegram. І сьогоднішня новина ще раз підкреслює, наскільки важливо ухвалити цей закон, і що ми не можемо з цим затягувати.

Під прицілом спецслужб: Голобуцький розтлумачив потребу заборони Telegram в Україні

Нагадаємо, 20 вересня Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) ухвалив рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури. Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.
Нещодавно керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов назвав Telegram загрозою національній безпеці України. При цьому він наголосив, що хоча технічно закрити Telegram в Україні складно, це все ж можливо.
Слід зазначити, що ще 25 березня цього року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115 щодо регулювання роботи Telegram в Україні. Один з його ініціаторів, нардеп від “ЄС” Микола Княжицький, пропонує регулювати в Україні роботу Telegram, який має російське походження. При цьому про блокування месенджера не йдеться.
У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що Telegram не блокує незаконний контент, який може становити загрозу нацбезпеці. Водночас ухвалення згаданого законопроєкту сприятиме забезпеченню реалізації прав на свободу вираження поглядів, захисту національних інтересів України та прав користувачів медіасервісів.
До слова, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар в етері “Прямого” заявила, що українська влада має або припинити роботу Telegram на території України, або принаймні почати регулювати цей месенджер.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Оперативне реагування чи звичайна PR-акція: що означає заборона Telegram для держслужбовців appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією