Латвія передасть Україні закуплені раніше у Великої Британії бойові гусеничні бронемашини розвідки CVR(T), точна кількість невідома, однак раніше Лондон постави Ризі 123 бронемашин.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони Латвії.
Зазначається, що з вищезгаданих 123 одиниць техніки, модернізацію пройшли 116 CVR (T), решта з 7 одиниць поставлені в оригінальному вигляді та використовувалися для підготовки механіків-водіїв бойових машин.
Відомо, що підписаний із Великою Британією 2014 року договір передбачав постачання 123 бронемашин CVR(T). Перші машини були поставлені Латвії восени 2015 року.
У 2019 році з Великою Британією було укладено ще один договір про додаткову закупівлю бронемашин.
Командувач Національних збройних сил Латвії Леонід Калніньш раніше заявив, що латвійській армії потрібні нові бойові машини піхоти для заміни CVR(T). Цього літа міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив журналістам, що закупівля бойових машин піхоти перебуває на завершальній стадії відбору претендентів.
Варто наголосити, що на озброєнні Латвії знаходиться близько 200 таких бронемашин, але точна кількість, яку передадуть Україні, поки що невідома.
У пресслужбі латвійського Міноборони нагадали, що Латвія зобов’язалася надавати військову підтримку Україні в розмірі 0,25% від валового внутрішнього продукту щорічно щонайменше до 2026 року.
Combat Vehicle Reconnaissance (CVR(T)) — серія бойових броньованих машин, вперше розроблених у Великій Британії в 1960-ті роки компанією Alvis з метою замінити в експлуатації попередню розробку тієї ж фірми — бронеавтомобіль “Саладін”.
Модифікації CVR(T) включають, зокрема, легкі танки “Скорпіон” та “Сімітар”, бронетранспортер “Спартан”, самохідну протитанкову ракетну установку “Страйкер” та командно-штабну машину “Султан”.
Всі варіанти серії CVR(T):
FV101 Scorpion — бойова розвідувальна машина;
Alvis Stormer — бронетранспортер на базі агрегатів FV101, став родоначальником власного сімейства машин;
FV102 Striker — самохідний протитанковий ракетний комплекс;
FV103 Spartan — бронетранспортер (до 7 осіб особового складу, включаючи 4 членів екіпажу);
FV104 Samaritan — броньована медична машина;
FV105 Sultan — командно-штабна машина;
FV106 Samson — броньована ремонтна-евакуаційна машина;
FV107 Scimitar — бойова розвідувальна машина;
Sabre[en] — гібрид з башти Фокса на шасі FV101 Scorpion з гарматою від FV107 Scimitar;
Sturgeon та Salamander — навчальні модифікації Spartan та Scorpion.
Всі модифікації CVR(T) мають однотипні підвіску, двигун та зварний бронекорпус з алюмінієвої броні. Загалом на озброєння британських збройних сил і армій інших країн надійшло понад 3500 машин цього класу.
Відомо, що раніше Україна вже отримувала кількадесят машин CVR(T) як міжнародну технічну допомогу від Великої Британії.
Також в жовтні 2022 року Петро Порошенко спільно з внесками благодійників придбав певну кількість FV105 “Sultan”, FV103 “Spartan” та FV104 “Samaritan”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Латвія передасть Україні бойові гусеничні бронемашини розвідки CVR(T): що це за техніка appeared first on Прямий.
Схожі новини
Україна повинна мати можливість атакувати військові цілі на території РФ – Боррель
Яка середня зарплата в Україні: нові дані ПФУ
Виплати ВПО під загрозою