Виконувач обов’язків начальника Головного управління ДПС України у Волинській області Сергій Лисеюк є учасником контрабандної групи, що незаконно завозить в Україну автомобілі, зокрема, під виглядом гуманітарної допомоги. Сам податківець регулярно змінює автівки, які на нього не оформлені і які він не може собі дозволити на свою заробітну плату — на одній з них, Toyota Camry 2018 року випуску він потрапив у серйозне ДТП в Києві.
Про це йдеться в розслідуванні BlackBox OSINT про головного податківця Волині Сергія Лисеюка.
Аварія сталась 16 травня 2024 року. На великій швидкості Лисеюк в’їхав в автомобіль, що рухався попереду. Сила удару була такою, що постраждале авто зачіпило ще одне. Наразі справа слухається в Святошинському районному суді міста Києва.
Toyota Camry немає в декларації головного податківця Волині — він не задекларував в принципі жодного авто у своїй власності. Розслідувачі виявили, що автомобіль зареєстрований на 26-річного Дмитра Махиню, сина Валерія Махині, що є прямим підлеглим Сергія Лисеюка в волинській ДПС. Після ДТП Махиня продав розбиту автівку дружині Романа Берландина, колишнього колеги Лисеюка в Університеті державної фіскальної служби в Ірпіні.
До того 33-річний керівник податкової Волині отримав у безкоштовне користування Volkswagen Touareg 2011 року від Андрія Матящука, рідного брата Наталі Цибуліної, що є дружиною Тараса Цибуліна, ще одного волинського податківця і давнього друга і колеги Лисеюка.
Саме Тарас Цибулін та Сергій Лисеюк, за даними BlackBox OSINT, разом з місцевим підприємцем Михайлом Смолкою організували бізнес на контрабанді автомобілів з Європи. Toyota Camry та Volkswagen Touareg, якими користувався Лисеюк, скоріш за все, також були завезені по незаконній схемі, підозрюють розслідувачі.
Схема полягала в тому, що підконтрольні Смолці та дружині Цибуліна компанії завозили в України автомобілі, які фіктивно оформлювались як запчастини для вантажних автомобілів, але потім продавались фізичним особам. А після початку повномасштабної війни рф проти України Лисеюк-Цибулін-Смолка почали завозити машини для продажу в Україні під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. В квітні 2022 року слідчі БЕБ виявили 64 такі автівки, які замість потрапляння на фронт залишились у Волинській області. Для цього Михайло Смолка зареєстрував власний добровольчий батальон ТРО «Струмівка», який і отримував по документах автомобілі, які далі йшли на продаж замість допомоги на фронті.
Учасники контрабандної групи Сергія Лисеюка та пов’язані з ним особи. Інфографіка BlackBox OSINT
Як йдеться у публічному розслідуванні BlackBOX osint, наразі всі троє учасників групи, включаючи керівника ГУ ДПС у Волинській області, є фігурантами кримінального провадження, що розслідують детективи ДБР. Слідчі обгрунтовано підозрюють, що Сергій Лисеюк умисно не реагував на проведення фірмами Михайла Смолки фіктивних безтоварних операцій по продажу автозапчастин, отримуючи за це грошову винагороду через своїх посередників з податкової.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Головний податківець Волині Сергій Лисеюк замішаний в контрабанді автомобілів — розслідування appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Лондонському Тауері виставили шаблю гетьмана Івана Мазепи
Палата представників США зірвала спробу республіканців заблокувати військову допомогу Україні: що відомо
Зведення Генштабу: на фронті кількість боїв сягнула 38