fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Нагодувати і здати росіян Лукашенку: у Бюро аналізу політики зреагували на “гуманітарні ініціативи” Верещук

Віцепремєрка Ірина Верещук ініціювала створення гуманітарного коридора для росіян з Курської області на Сумщину. У ГО “Бюро аналізу політики” заявили, що відповідні урядові ідеї не сприймаються українцями, тому варто таким громадянам РФ лише надати можливість транзитом дістатися до Білорусі або Польщі, а далі – в Росію.
Таку думку в етері “Прямого” висловив експерт громадської організації Віктор Бобиренко.
“Я останніми днями бував в громадах, спілкувався з ВПО-шниками, з тими людьми, які умовно змушені були виїхати з цих громад, їм треба налагодити життя на нових місцях. І я там їх весь час питаю: а що ж заява Верещук? Вони всі кажуть: а ми не хочемо їх бачити, навіщо вони нам потрібні? Хай їх Путін забирає, нам вони 300 років не треба. Але ж ми розуміємо, що ми мусимо забрати, тому що, я ж кажу людям: ми ж не нацисти, ми мусимо це зробити, тому що ми – не вони”, – зазначив Бобиренко.
При цьому у ГО “Бюро аналізу політики” запропонували інший варіант урядової ініціативи – транзитом доправити росіян до Білорусі.
“Я, наприклад, пропоную такий варіант, щоб Україна була транзитним місцем. Ми мусимо забезпечити їх. Наприклад, посадити всіх бажаючих в автобус в Суджу вранці, десь сніданком нагодувати ближче до Сум, обідом десь в Прилуках, і ввечері вони можуть уже перетнути в районі між Черніговом і Гомелем російський кордон, і здати їх Лукашенку. Нехай їх повертає таким окружним шляхом на Брянщину. Якщо у нас немає таких можливостей забезпечити це з білоруською владою, то це може взяти на себе Червоний Хрест. Або якщо немає взагалі таких можливостей, ми можемо вивезти їх в Польщу, а Польща хай віддає в Калінінградську область анклав РФ”, – пояснив Бобиренко.

Пригожин на мінімалках або психологія рабів: чи готові росіяни до повалення режиму Путіна

В іншому разі, на його думку, можуть статися соціальні конфлікти між українцями та росіянами, особливо серед дітей.
“Чому я так кажу? Тому що при всій повазі до українців, як ви собі уявляєте, щоб їхні діти пішли тут в школу, вони десь тут в один магазин ходили з людьми, чи ми поселили їх в якийсь гуртожиток, то може статися так, що їм там в тому гуртожитку вибиватимуть хлопці вікна з рогаток, а у дітей буде постійний булінг в школі. А робити якісь канцтабори теж не наш метод, або якесь гетто теж не наш метод. Тому найкращий варіант – використовувати Україну як транзит і вивозити їх далі. Організовано вивозити через Польщу в Калінінград або через Білорусь на Смоленщину”, – додав експерт.
Раніше віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук заявила, що в уряді опрацьовують організацію гуманітарного коридору для цивільних з території Курщини, яку контролюють українські військові, до Сум. Однак багато українців не лише висловили своє обурення, але й назвали це знущанням з тих, хто втратив на цій війні близьких.
Натомість російська влада вирішила евакуювати мирне населення Курської області до Маріуполя, де росіяни проживатимуть у будинках, які “націоналізували” окупанти в українців, що залишили місто. Однак масова евакуація жителів Курщини на тимчасово окуповану територію Запорізької області не проводиться, спостерігаються лише поодинокі випадки.
Тим часом події в Курській області вже почали впливати на внутрішню ситуацію в РФ, що може призвести до непередбачуваних наслідків для Кремля. Причому ситуація навколо строковиків і невдоволеність російських еліт можуть спричинити початок процесу розвалу Росії.
При цьому, за даними The Washington Post, Курська операція зірвала секретні переговори з РФ щодо припинення вогню. Однак насправді немає жодних об’єктивних фактів, які свідчать про здачу інтересів України, результативні перемовини з Кремлем чи принаймні “ідеї пошуку компромісу” у найближчій перспективі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нагодувати і здати росіян Лукашенку: у Бюро аналізу політики зреагували на “гуманітарні ініціативи” Верещук appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією