fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

Після двотижневого Успенського посту, 15 серпня, православні християни святкують одне з дванадцяти найбільших свят церковного року – Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день православні шанують Божу Матір, згадуючи про її смерть.
Віряни знають, що у великі церковні свята не можна вчиняти певні дії, щоб не накликати на себе Божий гнів. Універсальна заборона в такі дні – не можна лаятися, особливо з родичами та близькими людьми.
Господарям слід пам’ятати, що на Успіння Пресвятої Богородиці заборонено робити роботу, пов’язану з нарізкою – категорично не дозволяється користуватися ножем та іншими колючими і ріжучими предметами. Тому в цей день хліб, приміром, слід ламати і по можливості не брати в руки такі гострі інструменти.
Також на Успіння Пресвятої Богородиці не можна ходити босоніж, оскільки роса символізує сльози по смерті Богородиці. При цьому взуття потрібно підбирати максимально зручне, оскільки мозолі можуть накликати невдачі на ваш життєвий шлях.
Проте такі обмеження не означають заборони на будь-яку працю. А навіть навпаки – заохочується робота над раніше розпочатими справами або допомогу нужденним. У наших предків Успіння Пресвятої Богородиці асоціювалося з активною підготовкою до зміни сезонів, тому робота по дому дозволяється.
Традиційно господині цей день присвячують консервації овочів і фруктів – квасять капусту, огірки, помідори та інші овочі, а також варять компоти і варення. Крім того, на Успіння Пресвятої Богородиці збирають урожай.
Що ще не можна робити в це свято:
– стригтися, особливо, дівчатам. Бо можна розгнівати Діву Марію
– шити, різати, взагалі користуватися голками, ножами чи ножицями
– працювати та прибирати, прати тощо. Ні вдома, ні на городі чи у дворі
– вживати алкоголь, можна тільки половину келиха церковного вина
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією