fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Росія втратить ще більше, а Китай візьме своє: Єлісєєв оцінив попередні результати Курської операції

Ситуація у Курській області показала, що Росія дуже слабка, адже не здатна контролювати кордони своєї території. Натомість Китай може скористатися цією нагодою як прецедентом для захоплення частини РФ на сході, відновивши “історичну справедливість”.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Костянтин Єлісєєв, дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015 рр.)
“Я дуже сподіваюся, що Китай використає це на користь власним інтересам. Адже нинішня ситуація навколо Курщини, як кажуть, і далі, можливо, Брянщини, показує, що Росія дуже слабка, бо не здатна контролювати безмежні кордони своєї території. І, знаючи, що історично між Китаєм і Росією є багато територіальних спорів, я думаю, Китай може зараз використати цю нагоду як прецедент і теж зайняти там пару тисяч, пару десятків тисяч квадратних кілометрів території на сході Росії, для того, щоб, як кажуть, виправити і відновити історичну справедливість”, – зазначив дипломат.
“Тому у цьому є теж, як кажуть, позитив, і я абсолютно не жартую. Якраз хотів би звернути увагу на цей аспект, що таким чином створений потужний прецедент. І я дуже сподіваюся, що, знаючи, що в Росії дуже багато територіальних спорів, не лише з Китаєм, я в даному випадку кажу лише про Китай, то це буде використано. І дай Бог, щоб це відбулося”, – додав Єлісєєв.

Кінцевий штрих: після Курської операції Путіна остаточно перестали боятися у світі – Омелян

Окрім того, він пояснив, чому Китай зараз активізувався. “Тому що з кінця липня відновилася робота спеціального представника Китаю Лі Хуея, який декілька разів був в Україні. Зараз вважають, що він приступив до четвертого етапу своєї “човникової дипломатії”. І на даному етапі він відвідує низку країн так званого глобального півдня для промотування своїх ідей, а саме бразильсько-китайського плану. Отже, він зараз відвідує ПАР, Індонезію, Бразилію. Я сподіваюся, згодом він відвідає і Україну також. Так що Китай продовжує теж працювати на цьому треку”, – зауважив експредставник України при ЄС.
При цьому Єлісєєв наголосив, що українцям слід максимально дотримуватися інформаційної тиші щодо ситуації у Курській області.
“Я би на даному етапі як дипломат дотримувався максимальної тиші. Я не став би коментувати цю ситуацію. На жаль, у нас сьогодні в ефірі, якщо ви проаналізуєте ефір, то у нас він, знаєте, засмічений багатьма ідеями. І, насправді, ми говоримо не про суть справи, а йде змагання ідей або конкурування ідей, хто краще опише ситуацію навколо Курщини… Треба дотримуватися режиму інформаційної гігієни, тиші і спокійно працювати над тим стратегічним замислом, який дійсно вписаний. З іншого боку, я би закликав запобігати ідеям надмірних очікувань. На жаль, за 2,5 роки широкомасштабного вторгнення у нас було багато надмірних очікувань з точки зору “кави у Ялті” і так далі. Тому тут треба теж бути дуже обережними”, – зауважив він.
Водночас дипломат нагадав, що у зв’язку з подіями у Курській області певною мірою відволікається увага від дуже важкої ситуації на Покровському напрямку.

“Туман війни” спричинив паніку у росіян: Путіну доведеться перекидати війська не лише під Курськ – боєць ЗСУ

“Я це скажу відверто, тому що Покровськ – моє рідне місто, і зараз у мене там воює брат. І я знаю реально, яка там на сьогодні ситуація. Вона дуже і дуже складна. І я не дуже хотів би, щоб ми використовували Курщину як піар-акцію, щоб відволікти увагу від Покровська. І дуже не хотів би, щоб Курщина, яка зараз розвивається позитивно, потім стала черговим пшиком. На жаль, я застерігаю, тому що ми це вже переживали з контрнаступом, із так званим самітом миру. Це все були пшики, на жаль. Тому я ще раз кажу, не коментую тихо. І дай Бог, щоб ті стратегічні замисли, можливо, там є дійсно круті стратегічні замисли, дай Бог, щоб вони здійснилися”, – резюмував Єлісєєв.
Раніше у зовнішньополітичному відомстві Китаю заявили, що там уважно стежить за ситуацією в Курській області Росії, і закликали сторони до деескалації конфлікту.
“Китай взяв до відома ситуацію, що склалася. Позиція Китаю в українському питанні є послідовною та чіткою, закликаючи всі сторони дотримуватись “трьох принципів” деескалації ситуації: зона бойових дій не повинна розширюватися, не допускати ескалації війни та не допускати провокацій, які ведуть до посилення вогню будь-якою стороною”, – заявили у МЗС КНР.
Там наголосили, що Пекін продовжить підтримувати контакти з міжнародною спільнотою та відігравати “конструктивну роль у просуванні політичного врегулювання української кризи”.
Тим часом в американському Інституті вивчення війни повідомили, що українські військові продовжують активне просування по території Курської області РФ попри численні заяви росіян про “стабілізацію ситуації”.
Окрім того, в ISW повідомили, що наступ ЗСУ у Курській області РФ дозволила Силам оборони хоча б тимчасово перехопити ініціативу на одній ділянці фронту й продовжити протистояння на всій території воєнних дій.
До слова, за даними аналітичного проєкту DeepState станом на 12 серпня українська армія може контролювати орієнтовно 44 населених пункти в Курській області Росії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія втратить ще більше, а Китай візьме своє: Єлісєєв оцінив попередні результати Курської операції appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією