Сьогодні, 8 серпня, в Україні відзначають День військ зв’язку та кібербезпеки Збройних сил України.
Основне завдання військових зв’язківців незмінне протягом десятиліть – безперебійна і стійка передача інформації на всіх рівнях. Без військових зв’язківців неможливі скоординовані дії підрозділів, і як наслідок – невиконані бойові завдання.
Але окрім стабільного забезпечення зв’язку на передовій, військові-зв’язківці мають справу з іншими глобальними викликами часу. Зокрема, з веденням кібервійни. Українські ІТ-фахівці, які також входять до цього виду військ, постійно завдають ударів російським урядовим та пропагандистським онлайн-ресурсам та захищають від російських атак українську мережу.
Історія українських військ зв’язку бере початок з 1917 року, коли в Українському генеральному військовому штабі створили відділ зв’язку, який очолив майбутній генерал-хорунжий, а тоді полковник Олександр Козьма. Спеціальні радіотелеграфні сотні в армійських корпусах та відділ зв’язку Генштабу існували й за часів правління Павла Скоропадського. Такий самий відділ був і за часів Директорії.
8 серпня 1920 року на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища другі Київські військово-технічні курси розпочали підготовку зв’язківців у Києві.
Саме тому ця дата була обрана ювілеєм професії військових зв’язківців, запровадженої Указом Президента України у лютому 2000 року.
Під час сучасної російсько-української війни з’явились і свої герої-зв’яківці. Наприклад, зв’язківиця 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Анна Архипова стала прототипом для однієї з фігурок Lego, які втілюють образ українських військовослужбовиць.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post 8 серпня – День військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ: історія свята appeared first on Прямий.
Схожі новини
Золота рукавичка: боксер Олександр Хижняк став олімпійським чемпіоном
Де в Україні зафіксовані найвищі та найнижчі ціни на 1-кімнатку
Агросектор України відчуває сильну нестачу людей