Журналісти провели дослідження в ході якого з’ясувалось, що війна в Україні дуже негативно впливає на романтичні стосунки українців, а також на нові знайомства серед самотніх людей.
Про це повідомляє The New York Times.
“Жахи війни, смерті та горе оточують українців третій рік поспіль. Багатьом необхідні романтичні стосунки для того, щоб впоратися із хвилюваннями та моральними травмами. Але війна руйнує механізми знайомств”, – сказано в статті.
Журналісти наголосили, що повномасштабне вторгнення Росії перевернуло майже кожен аспект повсякденного життя в Україні. Дві третини українців втратили внаслідок конфлікту родича чи друга. Багатогодинні відключення світла тепер є звичним явищем по всій країні, а російські удари знищили цілі міста.
“Це також спричинило хаос на театрі знайомств. Хоча прагнення до любові може здаватися другорядним у зв’язку з ракетними атаками, перебоями в електропостачанні та нестачею їжі, багато українців кажуть, що їм потрібні романтичні стосунки, щоб допомогти їм впоратися із життям у стані війни”, – додали у виданні.
Зазначається, що для жінок проблема стоїть особливо гостро. Загинули десятки тисяч чоловіків, ще більше перебуває на передовій, деякі втекли з країни, а інші сидять вдома, боячись призову. У деяких селах воює ледь не усе чоловіче населення, у Києві чоловіків стало значно менше.
“Залишається невеликий відсоток чоловіків, які готові й хочуть стосунків”, – розповіла український психотерапевт і сексолог Маргарита Стельмашова.
Повідомляється, що війна також ускладнила встановлення довгострокових відносин. Багато солдатів відчувають психологічний стрес, який напружує їхні інтимні зв’язки. Кілька жінок сказали виданню, що хвилюються щодо зустрічей з військовослужбовцями, які мали травми, або одного дня можуть загинути.
“Минулого року в Україні була найменша кількість народжених і друга найнижча кількість шлюбів за останні 10 років. Зіштовхнувшись і лихом війни, деякі жінки вдаються до заходів, про які раніше не думали, наприклад до використання застосунків для знайомств або швидких побачень. Війна – це розрив. Це любовна криза”, – сказала 36-річна ІТ-працівниця, яка брала участь у швидких побаченнях Світлана Кривокучо.
Відомо, що принцип швидких побачень примітивний: чоловіки та жінки мали 5 хвилин на розмову та обмін анкетами. На обличчях з’являлись посмішки, коли розмова зав’язувалася.
Організаторка таких побачень Аліса Самусієва сумно розповіла, що прийшло лише 26 чоловіків у порівнянні зі звичайним мінімумом у 30.
“Вони бояться. Вони не хочуть виходити. Вони просто хочуть сидіти вдома і ховатися”, – сказала вона, додавши, що допускає такий формат онлайн.
У застосунках для знайомств все більше чоловіків у військовій формі або з протезами кінцівок. Регулярно з’являються іноземці, які працюють у гуманітарних організаціях та міжнародних установах, а також іноземні воїни, які приєдналися до ЗСУ.
За словами Байрачної, напруга війни проти українських чоловіків помітна в застосунках для знайомств. Багато чоловіків “виглядають дуже пригніченими та втомленими”. Вона та інші жінки сказали, що їхній настрій був похмурим, і мало хто бажав присвятити себе стосункам.
24-річна Олена Актисенко шукає довготривалих стосунків, але її діалоги в Tinder часто тупикові.
“Я запитую: “Що ми робимо? Що відбувається?” Вони відповідають: “Я не знаю, що буде завтра чи через два роки. У країні війна”, – бідкається дівчина.
Вона сказала, що приблизно кожен п’ятий чоловік в Tinder був солдатом, але вона ні з ким із них не спілкувалася.
“Вони хоробрі, вони герої. Але враховуючи ситуацію, починати стосунки здається занадто ризикованим”, – сказала дівчина.
Кілька українок, які виїхали за кордон після початку війни, сказали, що було набагато легше зустрічатися з іноземцями, які не стикалися з загрозою війни.
“Кохання точно не зникло з України. Романи все ще цвітуть, а весілля все ще святкують”, – пише видання.
У ЗМІ розповіли, що у нічних клубах Києва майже щовечора було людно, однак зараз ситуація змінилася.
22-річна Марина Пильча сказала, що майже не було ночі, щоб до неї не підходив чоловік у клубі. Дівчина пригадала, як військовий, з яким вона колись зустрічалася, розірвав стосунки після того, як отримав поранення.
“Він сказав: “Ти знайдеш в Києві когось кращого за мене. Це було дуже боляче”, – сказала вона.
Журналісти стверджують, що війна також посилила ідеологічні розбіжності, руйнуючи потенційні відносини, які могли розвиватися до конфлікту. Деякі жінки тепер відмовляються зустрічатися з особами, які ухиляються від призову. Також часто можна побачити, як жінки в застосунках для знайомств відмовляються зустрічатися з російськомовними людьми.
На швидких побаченнях у Києві 27-річна Юлія Ковтун мовчала п’ять хвилин після того, як чоловік, який щойно сів за її столик, сказав їй, що буде говорити тільки російською.
“Я шукаю когось, хто поділяє мої цінності та рішуче підтримує мовне питання”, – сказала вона, зазначивши, що обидва її дідусі та бабусі брали участь у націоналістичних рухах України за незалежність у 1940-х роках.
Більш спокійною була атмосфера за столом 38-річного Сергія Чуйкова, солдата, який втратив на війні ліву ногу і тепер носить протез. Він і жінка навпроти нього сказали, що раді, що знайшли місце, де можна зустрітися з людьми та ненадовго забути суворі реалії війни.
Чуйков сказав, що ця подія стала “ковтком свіжого повітря” в порівнянні з ситуацією в армії, де він і його побратими намагалися встановити романтичні стосунки.
“Це велика проблема”, – сказав він, і його голос стих.
Здавалося, що швидкі побачення вирішили проблему. Більше десятка жінок хотіли зустрітися з Сергієм знову, а він зацікавився дев’ятьма. Він провів чотири побачення.
“Мені не потрібно приїжджати вдруге, тому що сьогодні вже стільки гарних дівчат. Цього більш ніж достатньо”, – сказав він.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Любовна криза”: як війна вплинула на романтичні стосунки українців – The New York Times appeared first on Прямий.
Схожі новини
Хижняк пройшов у фінал Олімпіади-2024 з боксу: хто стане його суперником за “золото”
У Сомалі стався теракт внаслідок якого загинуло 37 людей: з’явилась реакція МЗС України
У Луганську пролунала серія вибухів на заводі де росіяни ремонтували техніку: деталі